Dnes vyšlo 1 článků

Objevit.cz: Naše diskuzní fórum slaví narozeniny! Už čtyři roky nabízí skvělou diskuzi…

Konec dubna je pro nás ve znamení menších oslav. Už čtyři roky totiž budujeme naše diskuzní fórum RostWorld.cz, které zažilo pestrou historii a je o dva roky starší než magazín Objevit.cz. Dnes jsou to čtyři roky od jeho založení…

RostWorld.cz je diskuzní fórum pro všechny. Diskutují na něm jak mladí, tak staří. Obsahuje desítky diskuzních sekcí, v nichž uživatelé mohou spatřit diskuze o počítačích, internetu, fotografování, počítačových hrách, ale zároveň i o volném čase, nicnedělání, studiu, zaměstnání a podobně.

Fórum rovněž nabízí mnoho dalších funkcí, mezi něž patří například velká fotogalerie či katalog webových stránek.

Čtyři roky spolu, v dobrém i ve zlém

Při prvním pohledu se může zdát, že je fórum relativně malé. Není to však pravda. Fórum prošlo v uplynulém roce velkou rekonstrukcí a byly smazány desítky tisíc diskuzí a tisíce uživatelských účtů (celá zpráva). Fórum bylo restartováno a otevřelo své brány širšímu publiku, pro které nabídlo nové funkce a větší prostor pro diskuzi.

Na fóru se dodnes pohybuje i stará veteránská komunita, která se na něm scházela už před lety. Fóru se povedlo spojit desítky lidí po celé České republice a Slovensku. Mnoho z nich je dodnes v kontaktu a mnozí se dnes dají označit za přátele.

Uplynulý rok rokem velké změny

V uplynulém roce se fórum od základu změnilo. Obléklo nový kabát, spustilo nové funkce, nabídlo nové diskuzní sekce. Změnil se i jeho realizační tým a hlavními správci se stali Jan Štol a Roman Králíček.

Uživatelé dokonce soutěžili. V létě proběhla skvělá soutěž fotografů, které se zúčastnilo několik místních fotografek. Proběhlo i mnoho menších soutěží a uživatelé dokonce mohli čerpat ze slev v různých obchodech speciálně pro RostWorld. Spolupracuje také například s magazínem WebiTech.cz a dalšími.

Z hlavní koleje na vedlejší

Zakladatelem fóra je Jiří Rostecký. Ten dříve fórum, společně s jeho podprojekty, považoval za svoji hlavní internetovou činnost a bral jej jako zábavu, koníček. Později však začal na internetu podnikat a dnes kromě fóra provozuje například tento magazín či redakci našich kolegů na MladýPodnikatel.cz.

Jak Jirka fórum zakládal si můžete přečíst například v rozhovoru na podnikatelském fóru WebDeal.cz, co následovalo a jak vzniklo Objevit.cz se zase dočtete na známém blogu o online podnikání 404m.com.

Fórum je dnes podpůrným projektem pro jednotlivé magazíny. Funguje na něm poradna a často se zde řeší problémy nejen našich čtenářů. Právě poradenství by dnes mělo být hlavní činností fóra, které už sice nemá tak aktivní a ustálenou komunitu jako dříve, přesto však jeho duch zůstává a stále je skvělým, z našeho pohledu dokonce nejlepším, místem pro diskuzi…

Komentáře

Nahoru