Dnes vyšlo 15 článků

RostWorld.cz: Náš otec slaví svoje druhé narozeniny!

RostWorld.cz: Náš otec slaví svoje druhé narozeniny!

Náš mateřský projekt, naše oficiální diskuzní fórum, domov naší komunity a náš otec, RostWorld.cz, slaví svoje druhé narozeniny. Dnes jsou tomu dva roky, kdy bylo oficiálně spuštěno diskuzní fórum RostWorld.cz, známé i jako Bezva Fórum. V tomto článku se poohlédneme za uplynulými dvěma roky a řekneme si něco o historii našeho oficiálního fóra. Shrneme jeho druhý rok života, i celou jeho dvouroční existenci. Nezapomeneme popřát vše nejlepší do nadcházejícího roku třetího.

Druhý rok ve znamená narození

Psal se 30. duben 2008, kdy poprvé byly otevřeny dveře první podobizny diskuzního fóra nesoucího název RostWorld.cz. Tehdejší tým zakladatelů již dnes není kompletní. Odešel například první technik Jan Paluska. Dodnes je však fórum vyvíjeno a to díky hlavám Jirky Rosteckýho, zakladatele a majitele fóra, spoluzakladatele Petra (Eros), technika Michala Miškerníka, administrátora Romana Králíčka a dalších lidí ze správcovského týmu.

Fórum jako samotné je poháněno systémem phpBB3 a speciálně upraveno. V počátku sloužilo jako zcela čisté diskuzní fórum, následně však dne 22. června 2008 bylo zavedeno do cest warez scény. Tento krok je považován za jeden z těch nejhorších, jelikož díky němu fórum získalo u mnoha lidí negativní tvář. Z mnoha důvodů byl warez dne 29. května 2009 zrušen. Svůj druhý rok existence tedy fórum začalo velice nepříjemnou zprávou a to zotavováním se ze ztráty několika desetitisíců příspěvků, až 80% poklesu návštěvnosti a ztráty více jak poloviny uživatelů.

Mnoho warezových fóru po zrušení warezu ukončilo svoji existenci. Silná komunita RostWorldu však sebrala všechny svoje síly a začala tvořit novou tvář, nový styl a nové fórum. Výsledek snažení je viditelný dodnes a i přes všechny dohady není dílo dokonáno. Dne 16. 11. 2009 bylo fórum rozděleno do několika oddělení a postupně začalo nabírat nové a nové příspěvky, diskuze a uživatele. Dnes známe RostWorld jako diskuzní portál rozdělený do několika subfór zaměřených na volnou zábavu, kulturu, až počítače a finance a další. Každé oddělení spravují různí moderátoři a každý uživatel si může vybrat jen to, po čem touží.

Třetí rok ve znamená znovuzrození

Všechna práce sice nebyla marná a je chválena, bohužel však nespokojenost vedení narůstá a z důvodu mnoha technických chyb fórum nefunguje tak, jak by dle plánu mělo. Právě proto RostWorld informoval o své rekonstrukci, respektive aktualizaci na verzi třetí. Rozsáhlé plány, popsané bloky a hlavně několikatisícové investice do nové podoby fóra. Zcela vlastní systém na zcela vlastním vzhledu vedeného moderním směrem. Celé fórum bude vymazáno, zachovány budou jen uživatelské účty, jelikož ty jsou propojeny i s dalšími portály, včetně Objevit.cz.

Bohužel zatím vedení nevypustilo žádné bližší informace o nových funkcích a možnostech budoucí třetí verze fóra. Co však uvedlo zcela jasně je, že tato podoba bude zcela definitivní, fórum se za žádného případu nevrátí k warezu, jak uvažovali a navrhovali někteří uživatelé, a ani nebude spuštěno v beta verzi, jako dosavadní druhá verze (od rozdělení fóra a zrušení warezu).

Jelikož jsme se rozhodli informovat Vás o dění na RostWorldu co nejméně, možná jste se nedozvěděli o připravované zbrusu nové verzi RostWorldu v.3. Aktivní uživatelé fóra již mohli něco zaslechnout například v tomto tématu, kde se vyjádřilo skoro celé vedení RW a trochu vše přiblížilo. Více zde.

Uplynulý rok byl pro nás rokem, ve kterém jsme si jasně stanovili cíle. Uvědomili jsme si, že chceme celý portál rozšířit, udělat jej větším, zábavnějším a hlavně jej propojit uživatelskou komunitou. Založili jsme projekt Objevit.cz a zcela zrekonstruovali jsme dosavadní RostWorld.cz. Ve třetím roce naší existence chceme naše plány zrealizovat a pokud bude podpora našich uživatelů stejná, jako doposud, určitě se bude na co těšit a výsledek bude prvotřídní.” řekl zakladatel a majitel portálu Jiří Rostecký, který svoje snažení nevzdává a i nadále plánuje již zmíněnou třetí verzi fóra.

Připravovaná třetí verze se může pochlubit i například zcela novým vedením, které bylo zveřejněno právě dnes. V roli hlavních správců se objeví tři lidé, dosavadní administrátoři. Jiří Rostecký, Michal Miškerník, co by zástupce majitele a Roman Králíček. Fórum podle všech předpokladů nebude rozděleno na moderátory a oprávnění uživatelů by měla být stejná, s vyjímkou potrestaných. Fórum bude následně hodnotit uživatele dle bodování, jehož využije každý zaregistrovaný uživatel, který si body získá například zvolením obrázku profilu, pozváním uživatele, nahráním fotky, reakcí na diskuzi a podobně. “V dnešní době je neskutečně těžké vymyslet něco nového, originálního a zatím neznámého. Je těžké přijít na nějakou bombu, kterou nikdo nezná a vyvolat tak ten pravý boom. Věřím, že ani nám se to nepovede, ale zaměříme se na sesbírání toho nejlepšího, co můžeme uživateli nabídnout k příjemné, plynulé a uživatelsky přívětivé diskuzi online.” reaguje Jirka Rostecký.

Bude to niečo úplne nové – niečo, čo ste ešte nikde nemali šancu vidieť. Bude to jedinečný projekt. Robíme všetko pre to, aby každá vec fungovala ešte lepšie ako má.” komentuje celé snažení hlavní technik Michal Miškerník.

[poll id=”28″]

Všechno nejlepší, RostWorlde

Rok se s rokem sešel a máme tu závěr již druhého roku existence místa, které sjednotilo mnoho lidí, co se v minulosti vůbec neznali a dodnes se kontaktují a to třeba i denně. Mnoho lidí díky tomuto místu na internetu začalo podnikat, tvořit svoje webové stránky, grafiku, či jen získalo i další zkušenosti. Vždyť i jen pouhá jedna vzpomínka na Vaši první návštěvu fóra je krásným úspěchem, jakým se můžeme pochlubit. Fórum, svět a komunita tvořená nejen mladými lidmi zažila neskutečné množství období, v nichž se soutěžilo, dohadovalo, bavilo, hrálo, přemýšlelo o nových věcech a podobně. Za to vše můžeme být pyšni a za to vše můžeme všem poděkovat.

RostWorld čeká třetí rok. V tomto roce zažije kompletní změnu, možná i změnu poslední a dlouhodobou. Zažije absolutní obrat a plnou pozornost mnoha lidí. Právě v tomto roce ukáže svoji novou tvář, jakou by chtěl mít a díky které by si chtěl získat obdiv a přízeň svých uživatelů. Čeká ho další rok pojímání Vašich registrací, příspěvků a diskuzí, řešení vašich problémů, či udělování cenných rad, hádání se o své dílo, hodnocení webových stránek, fotografií, hraní her, soutěží, pojímání nápadů, domácích úkolů a dalšího. Čeká ho rok třetí, posuďte sami, jak to letí.

Celá redakce Objevit.cz by ráda popřála diskuznímu fóru RostWorld.cz, svému otci, všechno nejlepší do dalšího roku svého života, mnoho příspěvků, zdarů při rekonstrukci a nejlépe samé kladné ohlasy na budoucí tvář fóra. Děkujeme všem uživatelům za jejich účast na tvoření něčeho tak skvělého, jako je RostWorld.cz.

Komentáře

Nahoru