RoomMe: Inteligentní senzor pro smart bydlení, který pozná, kdo je v místnosti

Chcete si zautomatizovat svůj život pomocí nejmodernějších vychytávek? Pak vás možná nadchne inteligentní senzor, který ví, kdo je v danou chvíli v místnosti. Smart bydlení je zkrátka o automatizaci každodenních, opakujících se úkonů jako je ovládání světla či teploty v domě. Každý má rád jinou teplotu, osvětlení nebo hudbu. A právě v tu chvíli přichází na řadu práce unikátního senzoru, který toto vše přizpůsobí preferencím osoby, která je v danou chvíli v místnosti.

RoomMe

Díky startupovému projektu RoomMe si můžete vyzkoušet, jaké to je, mít chytré bydlení s ohledem na osobní preference jednotlivých členů domácnosti. Inteligentní senzor RoomMe totiž pozná, kdo je v danou chvíli v místnosti a ví, jaké osvětlení, hudbu nebo teplotu, má tato osoba ráda.

Jak RoomMee funguje?

Inteligentní senzor RoomMee identifikuje osobu, která se nachází v místnosti na základě jejího chytrého telefonu. Pomocí aplikace RoomMee jsou nastavena světla, termostaty i další zařízení v místnosti dle předdefinovaných pravidel. Aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS.

iw3nyxkbz1rwe4iukvxb

RoomMe vám však také může začít vařit kávu, odemknout dveře nebo stáhnout zvuk TV. V RoomMe můžete dokonce nastavit, že když vstoupí do místnosti matka, zlutmí se například hudba a zvýší se teplota. Záleží jen na tom, jaká pravidla v aplikaci nastavíte. RoomMee komunikuje s většinou chytrých zařízení v domácnosti.

d7by6aejg5spkpqm9w0d

RoomMe a bezpečnost

Vývojáři hodně investovali do architektury RoomMe, aby zajistili maximální bezpečnost. V rámci aplikace nedochází k žádné osobní identifikaci a žádná data nejsou sdílena. RoomMe také neakceptuje jakékoliv příkazy z externích zdrojů.

První verze tohoto inteligentního senzoru by ke svým zákazníkům měla doputovat do června 2018, a to za cenu 159 USD, tedy necelé 4000 CZK. Zakoupit si ho můžete přímo na webu Indiegogo.

zdroj/foto: hindiegogo

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru