Romain Guy: Vývojář softwaru, fotograf

Romain Guy je vývojář softwaru a také fotograf, který pracuje na Google. V uplynulých šesti letech pomáhal se všemi verzemi operačního systému Android. Podporoval také komunitu vývojářů prostřednictvím rozhovorů, článků a dalšími možnými způsoby. Nedávno změnil tým a pracuje na novém zajímavém projektu. V minulém životě, na který věří, byl prý technickým novinářem pro francouzské časopisy a knihy. Překládal a živil se také jako vysokoškolský pedagog. Jeho největším koníčkem je fotografování. Občas si nechá svou práci i patentovat a má na ni licenci. Příkladem může být kampaň na Nexus 5.

Romain Guy

Jaký hardware používáte?

V práci se spoléhám na výkonnou pracovní stanici, 12-core Mac Pro s 24 GB RAM, na 30″ HP ZR30w a 24″ Dell 2408WFP.

Fotografie edituji a zpracovávám doma na 2008 8-core Mac Pro s 8 GB RAM a 30″ Dell 3007WFP . Používám velkou řadu interních a externích pevných disků jako USB a Firewire. Ty jsou schopny vytvořit až 4x denně zálohy mé práce. Zdá se, že je to zbytečné, ale při neuvěřitelné smůle, kdy jsem ztratil čtyři z mých 5 kopií za 2 dny, to určitě stojí zato.

Pro skoro všechny ostatní činnosti spojené s počítači používám 11″ MacBook Air. Beru ho téměř všude s sebou. Stačí mi pro editaci fotografií a jejich zpracování, když jsem na cestách nebo na cestách do zahraničí. Je to stroj, na kterém píšu a vytvářím prezentace.

Z telefonů používám Nexus 4. Někdy si s sebou beru Nexus 7 nebo Kindle Paperwhite. Kindle je pravděpodobně nejlepší přístroj svého druhu, jaký jsem kdy vlastnil, a je to skvělý společník, když čekám na západ slunce pro ideální focení.

Když budeme mluvit o fotografování, teď používám pro všechny své fotografie krajiny Canon 5D Mk III. Na foto ulice, cestování, portréty a osobní fotografování se mohu spolehnout na model Leica M. Miluji používání tohoto fotoaparátu pro jeho jednoduchost a pocit při focení.

Všechno moje vybavení je pečlivě vybráno, aby se vešlo do malé tašky přes rameno Domke F-803.

A software?

Řadím se mezi velké fanoušky IDE. Pro vývoj softwaru jsem používal celkem tři typy v době, kdy jsem pracoval na Android. Šlo o IntelliJ IDEA a dva typy Eclipse. TextMate bych přirovnal ke svému švýcarskému armádnímu noži pro všechny případy.

Po vyzkoušení řady alternativ jsem se usadil u programu Lightroom, v němž edituji a zpracovávám fotografie. Photoshop CC je ale také důležitou součástí mého fotografování, a to při zpracování pracovního postupu. Také jej využívám pro návrh uživatelského rozhraní a pro ilustraci článků a rozhovorů.

Píšu v programech Byword and Marked, protože oba mají velmi jednoduché a intuitivní prostředí. Jsem velký fanoušek Keynote a OmniGraffle. Pro vytvoření technických prezentací není nic lepšího. Přál bych si, aby Apple věnoval více prostředků na vývoj Keynote. Začíná být trochu pozadu. Poslední aktualizace je vítaným zlepšením, ale doufám, že přijde brzy další.

Jmenovat bych mohl ale i několik dalších nástrojů, bez nichž bych se neobešel: 1Password, Sparrow, Dropbox, Evernote a Wunderlist. Tyto aplikace jsou fantastické a pomáhají mi být maximálně svobodný při práci. Dalším důležitým pomocníkem je pro mě prohlížeč Chrome. Mohu díky němu balancovat mezi svými čtyřmi Google účty. Jedním z nejlepších multimediálních přehrávačů je Chromecast.
Na svých androidích zařízeních používám Pocket, Press, Falcon Pro, Hangouts, Gmail, Google Music, 1Password, Dropbox, Evernote a Wunderlist.

Jaké je vaše vysněné technické vybavení?

Hledal jsem vždy co lehčí, nejtenčí a nejvýkonnější zařízení. Rád bych někdy viděl 11″ MacBook Air s displejem o vysokém rozlišení. Současný 11″ není úplně ideální pro práci s barvami. Leica M je poměrně těžký fotoaparát a rád bych používal lehčí a příjemnější. Možná třeba Sony A7R.

Zdroj: https://romain.guy.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru