Dnes vyšlo 15 článků

Rolety – vhodný pomocník při práci z domova

Rolety – vhodný pomocník při práci z domova

Udržte si maximální nasazení při práci z domu i v létě a bez pocitu jako v sauně. I vás v těchto parných měsících sužuje všudypřítomné horko, kterému nelze uniknout? Zároveň se vám však u otevřeného okna pranic nedaří dostatečně soustředit. Dosáhnout příjemné teploty v domácí kanceláři vám pomohou vhodné doplňky do interiéru – které však vybrat?

Klimatizace vás zchladí

Volbou, která se v horkých dnech i nocích nabízí jako první, je pořízení klimatizace. Ta efektivně ochlazuje interiér o několik stupňů, kdykoliv si vzpomenete. Musíte však počítat s instalací, která se neobejde bez složité a odborné montáže. V případě mobilní klimatizace je potřeba dopředu promyslet, zdali máte kudy vést vývod hadice s teplým vzduchem. Zároveň se jedná o poměrně nákladnou investici – pořízení klimatizace vás může stát desetitisíce korun a částka dále narůstá společně s jejím provozem.

Předokenní rolety jako alternativa

Kromě klimatizace, která má během roku jen jednu funkci, se v rodinných domech a bytech čím dál častěji objevují předokenní rolety nebo screenové clony. A ty vám udělají službu nejen v létě, ale i po zbytek roku. Rolety v těchto parných letních dnech dovedou snížit teplotu v interiéru o 3–11 °C, takže hravě nahradí i právě onu klimatizaci. Jako bonus navíc nemusíte mít obavy z nachlazení či angíny, protože teplota se mění průběžně a nikoliv skokově, jako tomu bývá u chladících strojů. Venkovní rolety mimo to navíc:

  • Sníží hluk v pokoji až o 7 dB,
  • Dovedou odstínit až 90 % slunečních paprsků,
  • V zimě ušetří až 30 % výdajů za vytápění,
  • Působí moderním vzhledem a jsou efektním doplňkem v každém domě či bytě.

Čím to? Například venkovní rolety Minirol jsou vyrobeny z hliníkových lamel vyplněných PUR pěnou, které mají termoizolační vlastnosti. Dokáží tak účinně pracovat s teplem, hlukem i světlem.

Doma využijete předokenní rolety každičký den v roce – ať už u toho budete pracovat, nebo jen odpočívat. Záruka ideální teploty v místnosti a klidu na soustředění je předpokladem pro dobře odvedenou práci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru