Tisková zpráva: Rok v divočině

Rok v divočině

Kanál Viasat Nature uvede v premiéře jihoafrický seriál Rok v divočině, který zachycuje až neuvěřitelnou různorodost živočišné říše na naší planetě. Tento dokumentární seriál vás ve čtyřech dílech zavede do nejrůznějších koutů Země a odvypráví příběh jednoho roku v divoké přírodě. Podíváte se na ledové pláně Antarktidy, do africké stepi, k deltám největších řek, do vodní říše pod hladinou oceánů i do životem překypujících rovníkových oblastí. Nechte se překvapit neuvěřitelnou krásou a složitostí života na planetě Zemi!

V seriálu jsou zachyceny nejúžasnější události divoké přírody, které se na naší planetě udály během jednoho roku. Ať už z prostředí mrazivé Antarktidy nebo vyprahlé Indonésie, uvidíte fascinující příběhy zvířat natočené ve vysokém rozlišení a přinášející barevný a vzrušující pohled na život. Přestože budete sledovat zvířata žijící ve zcela odlišných podmínkách tisíce kilometrů od sebe, jejich příběhy, vinoucí se jako nit celým vyprávěním, se nakonec spojí do uceleného svědectví o jednom roku v divočině.

Přirozený koloběh střídání ročních období je zárukou toho, že pro žádného živočicha není žádný den stejný. Příchod nového období s sebou přináší postupné změny, které díky vzájemné propojenosti ekosystémů ovlivňují veškerý život na Zemi, od mikroorganismů až po největší savce. Nepatrný pokles teploty zvedne obrovská hejna ptáků a přinutí je letět tisíce kilometrů daleko, slunce nemilosrdně vysuší napajedla a pošle nesčetná stáda na dlouhou cestu za vodou. A když se ozve rozmnožovací a mateřský pud, jde vše ostatní stranou.

Smečka lvů se připravuje na riskantní lov dospělého buvola, aby nakrmila lvíčata, zatímco ve vlhkém parnu jihoamerického pralesa pochoduje kolona mravenců nesoucí zelený náklad listů na zajištění přežití kolonie. Hejno milionů sardinek je každý den o trochu menší kvůli útokům dravců, ale přesto si nebojácně razí cestu okolo pobřeží Afriky. Hluboko v indonéské džungli kojí samice orangutana své mládě, tučňáci v Antarktidě se perou o materiál na stavbu hnízd a ve tmě a tichu noci vylézá z moře na seychelskou pláž kareta pravá, aby tam nakladla drahocenná vejce.

Tento seriál je zkrátka vyčerpávajícím obrazem života na Zemi. Odhalte bohatost a rozmanitost volně žijících živočichů, kteří musí bojovat s neustále kolísajícími nároky, které na ně klade střídání ročních období. Je to jako jízda na horské dráze, která vám vyrazí dech – nenechte si proto ujít její jediný okamžik. Sledujte Rok v divočině, a to každé pondělí od 21. dubna ve 20:20. Pouze na Viasat Nature!

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru