Dnes vyšlo 15 článků

Rok 2007: Jak lidé reagovali na představení prvního iPhonu?

Rok 2007: Jak lidé reagovali na představení prvního iPhonu?

Apple Keynote jsou v tech společnosti nepochybně záležitostmi roku. Někteří to zcela ignorují, jiní sledují bedlivě každou vteřinu. Psal se rok 2007 a během Keynote představila společnost Apple první iPhone bez dotykového pera – v té době novou, sice nepropracovanou, technologii dotykového displeje.

Zahraniční blog TheTechBlock ve svém příspěvku přiblížil, jaké byly odezvy uživatelů na tento v té době revoluční přístroj. Díky TheTechBlock si můžeme tyto reakce projít.

Obdobných reakcí se dočkala i nedávno představená novinka Apple Watch. Tisíce lidí se projevilo k vývoji a ceně negativně, nicméně pár z nich si uvědomuje, že Apple Watch se stane prodejním trhákem, který nastaví laťku hodně vysoko a konkurenci odsune na druhou kolej.

první iphone

První Apple iPhone

Nikdo z vás si zřejmě neuvědomuje, jak špatný nápad je mít dotykovou obrazovku na telefonu. Očekávám, že s tím budou velké problémy.

Díky, ale ponechám si svůj Samsung A707. Má menší rozměry, je vybaven ochranným displejem a hlavně má normální tlačítka. Navíc má stejné funkce a vychytávky (s tím rozdílem, že neběží na iOS plném bloatware, který nikdy nebyl určen pro telefony).

Dotykové ovládání? Velmi špatný nápad. To nebude nikdy fungovat.

Širokoúhlý displej. iPod pro video je tady.

OK, ale… dotykový displej?

Jakou má tahle věc výdrž baterie? Obrovský 3,5“ displej = žádné místo pro baterii = špatná výdrž.

Pouze 8GB?

iPhone mě neohromil. Jako uživatel PDáčka a Windows Mobile můžu říct, že tahle věc se na můj telefon nechytá. Určitě je to dobré na to, k čemu to bylo určeno – telefon, který vás zabaví, ale až na tohle nevidím moc potenciálu. Jak si mám sakra zapsat schůzky, když ten telefon nemá stylus nebo klávesnici? Můžu si to synchronizovat s počítačem, ale když jsem na cestě, mám prostě smůlu.

Jak dlouho trvalo Applu vytvořit jeden telefon? Samsung i Motorola vydávají nový telefon každých pár měsíců a neustále je vylepšují. Dělají je lepšími. Omlouvám se, ale když chci poslat SMS zprávu, vždy raději použiji klávesnici než matlat prsty po displeji. 

Zdroj: Czechcrunch.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru