Rok 2004: Jak mluvil tehdy dvacetiletý Mark Zuckerberg o Facebooku?

Psal se rok 2004 a Markovi Zuckerbergovi bylo 20 let. Americká CNBC s ním udělala interview o tehdejším projektu The Facebook. Možná už v té době tušil mladý programátor, že z malé sociální sítě sloužící primárně pro Harvardovu univerzitu, se může stát globálně proslulá sociální síť s miliony uživateli. 

Před deseti lety poskytl Mark Zuckerberg rozhovor CNBC. V té době měl Facebook pár měsíců po zahájení provozu 100 000 uživatelů.

„Když jsme poprvé spustili Facebook, doufali jsme, že bude mít 400 až 500 uživatelů,“ vysvětlil Zuckerberg. „Kdo ví, kam pokročíme dále. Možná to bude něco zajímavého.“

mark zuckerberg

Mark Zuckerberg se stal milionářem ve 23 letech

Na otázku „Co je Facebook?“ před jedenácti lety Zuckerberg odpověděl:

„Je to online adresář, který spojuje lidi mezi univerzitami a vysokými školami prostřednictvím sociální sítě. Můžete se zaregistrovat, vytvořit si vlastní profil, odpovědět na několik otázek, zadat nějaké informace o sobě, například o škole, kontaktní údaje, zájmy, oblíbené knihy a filmy. A to nejdůležitější – najdete své přátele. Potom můžete procházet přátele svých přátel, prohlížet si profily svých přátel a zhlédnout o nich zajímavé informace.“

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru