Rohlík čelí kritice díky novému systému odměňování

Rohlík čelí kritice díky novému systému odměňování

S příchodem nového roku firmy aplikují nové firemní systémy a inovace. Český online obchod s potravinami Rohlik.cz zavedl nový odměňovací systém pro své zaměstnance. Jak už to tak bývá ne vždy se nová řešení shledají s úspěchem a vřelým přijetím.

Vedení Rohlik.cz oznámilo svých kurýrům působících po celé republice, že se změní systém jejich odměňování. Kurýři pracují na živnostenský list a jen ti nejlepší si vydělají stejně jako v předchozím roce. To znamená, že od 5 z 5 zákazníků budou muset získat plné hodnocení spokojenosti. Kurýři se bouří a není divu. V jednom komentáři například zaznělo, že změnou tarifu řidiči přijdou skoro o třetinu svého výdělku. „Prakticky to znamená, že při starém ceníku si kurýr vydělal při pěti stech zakázkách 39 250 korun hrubého a při novém ceníku 31 500 hrubého, a to nepočítám odečtení sociálního a zdravotního pojištění z této částky,“ popsal. Firma ale tvrdí něco jiného. Podle ní je průměrná odměna při 18 ti pracovních dnech 50-70 tisíc korun měsíčně.

Nové bonusy se budou ovíjet nejen podle chování kurýra k zákazníkovi, ale také podle jeho chování v silničním provozu. Podle kurýrů jim radikálně poklesne plat. Nejen, že se jejich hodnocení bude měnit o bonusy, ale také o zvýšené sankce např. při zpoždění dodání objednávky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru