Dnes vyšlo 15 článků

Robotičtí sobové táhnou Santovy sáně!

Robotičtí sobové táhnou Santovy sáně!

Doba klasických sobů a tradic na Vánoce už je asi definitivně pryč. Na YouTube se totiž objevil videoklip, kdy sobové roboti táhnout Santu a jeho sáně plné dárků. Pro někoho to mohl být obrovský šok, avšak žijeme v době technologií.

 

Kde se video vzalo?

Video od společnosti Boston Dynamics se objevilo na internetu pár dní před Vánocemi. Mělo se jednat o dárek pro všechny fanoušky. Pro ty to bylo jistě vítané rozptýlení v době nákupního stresu. Naštěstí se ovšem jedná pouze o vtip a klasický Santa o tradiční soby určitě nepřijde. Společnost chtěla pouze demonstrovat svoje výrobky v oblasti, ve které se velmi pravděpodobně nikdy neobjeví.

stahování

Kdo je tvůrcem videa?

Autorem tohoto videa je Boston Dynamics. Společnost zabývající se výrobou a vývojem pokročilých robotických technologií, které sdílí s partnery, jakými jsou americká armáda nebo DARPA. Robot Spot, jež ve videu soby představuje, je pouze menším sourozencem robota Big Dog. Ostatní účastníci scény jsou také roboti, jež firma také úspěšně prodává či vyvíjí.

Takové video berte, prosím, s rezervou a myslete na to, že je určené pro pobavení. Užijte si tedy předvánoční ruch a s poklidem očekávejte Santu Clause na saních plných dárků a samozřejmě také s tradičními živými soby.

 Zdroj text, foto: https://www.facebook.com/wired/videos/vb.19440638720/368330063913796/?type=2&theater
Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru