Dnes vyšlo 15 článků

Tenhle strašidelný robotický vlk chrání úrodu na polích v Japonsku

1_-ERwnzG7UtQXJYah_vmAMg

V Japonsku přišli na skvělý způsob, jak ochránit úrodu před divokými zvířaty.

V synergii agrokultury a technologií vznikají opravdu zajímavé věci. A to bez ironie. Skvělý příklad nám ukazuje Japonsko, kde farmy v blízkosti města Kisarazu hlídá robotický vlk. Ale nebojte, není sestrojen, aby děsil místní (ikdyž toho je určitě schopen, potkat tohle stvoření v noci, beru nohy na ramena). Jmenujese “Super Monster Wolf” a chrání úrodu před divou zvěří.

Japonci vyhubili vlky a teď se musí zbavit škůdců

Z naší perspektivy úsměvné, z té Japonské za tímhle malým robotickým stvořením stojí smutný příběh. Vlci v Japonsku v počátcích 18. století zanikli kvůli státní eradikační kampani. V té době někomu nedošlo, že zahubení vlků bude mít za důsledek přemnožení divokých prasat a jelenů. No a ti si zamilovali kaštanovité plody a rýži místních farmářů.

A proto robotický vlk. 

Farmáři jej měli možnost již otestovat a vše dopadlo na výbornou. Své účely plní a jak uvádí Asahi Television, robotický vlk se chystá do masové produkce.

Dosavadní zkoušky ukázaly, že vlk má účinnost v radiusu jednoho kilometru. Jeho efektivitu lze ale zvýšit elektrickým plotem okolo polí. Cokoliv však bude uvnitř této zóny, musíte si to chytit sami – vlk jen vydává zvuky, jinak je imobilní. Takže nečekejte robotického vlka, který bude lovit a za divokou zvěří běhat daleké kilometry.

‘Tady hlídám’

Líbí se vám robovlk? Prodává se za 514 000 yenů  ($4,840). Za tu cenu dostanete robovlka, který je velký 65 centimetrů – což je standardní vlčí velikost. Na sobě pár chlupů a bílé tesáky. K nabíjení tahle zrůdička používá solární panel, takže nepotřebujete žádný speciální zdroj. A nepřítele detekuje díky standardnímu čidlu infračerveného záření.

Zdroj: Futurism

Komentáře

Nahoru