Robotický pes od Xiomi: nemusíte ho venčit a povely ho naučíte

Robotický pes od Xiomi: nemusíte ho venčit a povely ho naučíte

Společnost Xiaomi představila čtyřnohého robotického psa CyberDog. Je poháněn open source softwarem, který vám umožňuje přizpůsobit funkce stroje podle vašich představ.

CyberDog je založen na platformě NVIDIA Jetson Xavier NX, která pracuje s algoritmy umělé inteligence. Používá 384 jader CUDA, 48 tenzorových jader, 6 jader Carmel na architektuře ARM a také dva motory, které urychlují zpracování úloh strojového učení. Kromě toho má počítač 128 GB disk SSD. CyberDog shromažďuje informace o prostředí pomocí 11 vysoce přesných senzorů, které poskytují robotovi zpětnou vazbu při jeho pohybu. Robot má dotykové senzory, kamery, ultrazvukové senzory, GPS moduly, což umožňuje CyberDog prozkoumávat a komunikovat se svým prostředím.

Robotický pes CyberDog se spoléhá na zobrazovací technologie Xiaomi, které společnost používá ve svých smartphonech. Robotický pes má interaktivní AI kamery, binokulární ultra širokoúhlé kamery a také hloubkový senzor Intel RealSense D450 a lze jej vycvičit pomocí algoritmů počítačového vidění. Všechny tyto sledovací senzory se také používají k ovládání sledování a pohybu autonomních objektů. Robot je navíc schopen v reálném čase sledovat prostředí, vytvářet pohybovou mapu, určovat cíl a překonávat překážky.

CyberDog podporuje hlasové ovládání pomocí digitálního asistenta. K tomu má robot šest mikrofonů. Robotického psa můžete probudit pomocí hlasu, dálkového ovladače nebo pomocí mobilní aplikace. CyberDog je schopen mnoha různých základních úkolů. Je možné si psa vycvičit a naučit ho vlastní povely a rozkazy. Je schopen se pohybovat rychlostí až 3,2 metru za sekundu (přibližně 11,5 km/h) a přepravovat náklady o hmotnosti až 3 kilogramy. Společnost také vybavila robota třemi konektory USB typu C a jedním HDMI, což vývojářům a nadšencům umožňuje upgradovat CyberDog podle vlastního uvážení a přidat například podsvícení, panoramatickou kameru, pohybovou kameru, snímač LiDAR nebo něco jiného.

Výrobce vydá pouze 1 000 robotů CyberDog. Společnost odhaduje svou cenu na 500 dolarů. Společnost nyní vydá 1 000 těchto robotů „fanouškům Xiaomi, inženýrům a nadšencům do robotiky, aby společně prozkoumali obrovskou možnost CyberDog. Není jasné, jestli se CyberDog dostane na pulty k běžnému dostání.

Zdroj, foto: blog.mi.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru