Robotický budík vás dostane z postele tancem

Robotický budík vás dostane z postele tancem

Vyzkoušeli jste už všechny existující budíky, vyzvánění, aplikace, ale dostat se včas z postele je pro vás stále nepřekonatelný problém? Možná je tahle vychytávka, tančící u vaší postele, něco přesně pro vás.

Firma Nuts and Voltz, sídlící v jižní Kalifornii, sestrojila funkční prototyp robotického budíku, kompatibilního s iPhonem a iPadem, který vás dokáže probudit dost unikátním způsobem. Robotický budík se jmenuje tim-E (vyslovuje se to stejně jako Timmy) a dostane vás svou osobností.

Budík tim-E vás nahlas přeříká novinky z dopravy nebo počasí a zatančí na hudbu ve vašem iPhonu. Můžete si dokonce vybrat, jestli bude tančit na vaši hudbu nebo melodie, které má přímo přednastavené. Abyste znovu neusnuli, poškádlí tim-E váš mozek rafinovanými rébusy a hádankami. Také si do něj můžete nahrát hlasové zprávy, abyste hned ráno věděli, co máte na nový den naplánováno nebo jaký nápad vás vzbudil uprostřed noci.

Pro děti i dospěláky

Tim-E může být užitečný nejen pro vás, ale i pro vaše děti které pomáhá uložit k spánku pomocí klidné hudby a animace Měsíce, promítané na displeji. Také dokáže nabít váš smartphone, zatímco spíte. Jako bonus můžete změnit přednastavený obličej tim-Eho na jakoukoliv tvář si zamanete.

Nuts and Voltz se nyní snaží na Kickstarteru získat 150 000 dolarů, aby mohla rozjet výrobu robotických budíků. Zatím se podařilo vybrat asi šest a půl tisíce dolarů, ale do konce kampaně zbývá ještě 25 dnů. Prvních tisíc dárců navíc získá tim-Eho za pouhých 60 dolarů.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/17/robot-alarm-clock-tim-e/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/17/robot-alarm-clock-tim-e/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru