Dnes vyšlo 15 článků

Roboti Nuro bez řidiče začnou obsluhovat zákazníky Walmartu v Houstonu

Roboti Nuro bez řidiče začnou obsluhovat zákazníky Walmartu v Houstonu

Jedna z mála společností, které provozují na veřejných komunikacích vozidla bez řidiče je Walmart. Na pomoc s rozvážkou objednávek si pořídilo robota od společnosti Nuro. Samohybné zařízení sestrojené dvěma bývalými inženýry Google, rozšiřuje svou službu dodávek pilotních robotů v Houstonu v Texasu o zákazníky Walmartu.

V nadcházejících měsících mohou obyvatelé Houstonu, kteří se rozhodli pro pilotní službu společnosti Nuro, získat dodávky potravin od společnosti Walmart v jednom ze dvou typů vozidel společnosti: Toyota Prius vybaveného samohybným hardwarem a softwarem nebo robota R2 na oběd. Společnost plánuje službu rozšířit pro širokou veřejnost koncem roku 2020

Nuro je jednou z mála společností, která dnes na veřejných komunikacích provozuje vozidla bez řidiče – tedy autonomní vozidla. Její vozidlo R2 je přibližně poloviční než sedan, kratší než většina automobilů a uvnitř není místo pro lidské cestující nebo řidiče. Je to také aktualizovaná verze původního prototypu R1 společnosti Nuro.Nicméně R2 má přibližně o 50 procent větší kapacitu (což se rovná přibližně 18 ti sáčkům s potravinami).

Začátkem letošního roku Nuro uvedl, že plánuje zvýšit zkušební flotilu standardních automobilů vybavených samohybným hardwarem a softwarem na přibližně 50 kusů, které bude provozovat na veřejných silnicích v Kalifornii, Arizoně a Texasu s bezpečnostními řidiči za volantem. Data shromážděná z těchto testů by pak byla vložena do firemního programu strojového učení, který pohání jeho autonomní vozidla.

Zdroj,foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru