Dnes vyšlo 15 článků

Roboti jsou pracovitější než lidé? V McDonald’s ano

Roboti jsou pracovitější než lidé? V McDonald’s ano

Fast food McDonald’s chystá velké změny, ale snaží se je provést velmi nenápadně. K čemu se celosvětově úspěšné občerstvení chystá? Snaží se nahradit své zaměstnance roboty.

Pokud navštěvuje McDonald’s často, určitě vám neuniklo, že je možné při objednávání menu použít samoobslužný automat. Je to vlastně obdoba samoobslužných pokladen. Ty nahradili zaměstnance už dávno. Můžeme se jen dohadovat, zda je to eticky správné, či špatné.

FullSizeRender-15

Nicméně vedení McDonald’s se k celé věci vyjádřilo očekávaným způsobem. Záměrné nahrazení lidí za stroje samozřejmě popírá, nebylo by to totiž právně korektní a takový výrok je zásadní, jistě by přilákal více pozornosti než teď.

Jak to funguje?

Se stroji jsou větší poruchy a jen těžko jim vysvětlíte, že jste si chtěli objednat cheeseburger bez okurky. Pro společnost McDonald’s je to jistě úspornějším nákladem než zaměstnanci, přesněji brigádníci. Lidé objednané jídlo pouze vydávají u speciálního výdejního pultu. Když si navolíte jídlo na samoobslužných automatech a zaplatíte, obdržíte stvrzenku s číslem, které se objeví na obrazovce, až bude vaše menu hotové.

McDonald’s celkově změnil interiéry ve vybraných prodejnách, protože musel odstranit pokladny. Do konce roku se kvůli této inovaci chystá propustit až 2500 lidí. Společnost McDonald’s se zaštiťuje tím, že má tzv. program zažijte budoucnost. Jenže budoucnost se již stává přítomností a zatím nikdo nevíme, jaké důsledky to pro společnost bude mít. Abnormalita se za čas stane normou

Zdroj, text/foto: facebook, instagram

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru