Dnes vyšlo 1 článků

Robot ze Silicon Valley zranil batole

Robot, který pracuje jako ochranka v nákupním centru Stanford v Palo Alto (Kalifornie), baví návštěvníky všech věkových kategorií. Nicméně minulý týden se srazil se šestnáctiměsíčním batoletem jménem Harwin Cheng.

„Robot udeřil mého syna do hlavy a ten po srážce spadl dolů na zem. Robot se nezastavil a jel dál,“ řekla matka batolete Tiffany Teng.

IMG_1549-Edit

Robot, který srazil šestnáctiměsíční batole. Zdroj: Knightscope

Rodiče podotkli, že robot dítěti přejel pravou nohu. Naštěstí, Harwin neutrpěl žádné zlomeniny, ale na noze má od incidentu škrábanec.

„Plakal jako blázen, a to nikdy nepláče. Málokdy křičí,“ dodala Tiffany Teng.

Robot pracující v nákupním centru Stanford je typ K5, který sestavil tým ze startupu Knightscope ze Silicon Valley. Obdobný druh robota testuje také Uber k hlídkování svých parkovišť. Robotická hlídká má naprogramované trasy či vymezené oblasti geo-oplocením. A může nahrávat video v normálním či infračerveném vidění.

Robotický hlídač je levná pracovní síla, přičemž pracuje za 7 dolarů na hodinu, což je o 3 dolary méně jako minimální hodinová mzda.

Zdroj: Popular Science

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru