Dnes vyšlo 15 článků

Robot zabil pracovníka v továrně VW a o zprávu se podělila Sarah O’Connor na Twitteru

„Robot zabil pracovníka v německé továrně VW.“ Na první pohled tento tweet, o který se podělila na Twitteru Sarah O’Connor, připomíná filmy o Terminátorovi. Tweet vyvolal vlnu reakcí a fanoušci filmu Terminátor vědí, proč. Smutná událost se, bohužel, stala, nicméně za usmrcením nestojí rozzlobená umělá inteligence.

3470257377_d1051ff901_b

Terminátor

U samotného titulku mnozí filmoví nadšenci zpozorněli. Jak se ale říká: „Není to tak žhavé, jak to na první pohled vypadá,“ a u tohoto titulku to platí dvojnásobně. V německém automobilovém závodu Volkswagen zabil robot člověka, který jej instaloval. Za smutným incidentem ale nestojí rozzuřená umělá inteligence, ale neopatrnost 21letého mladíka.

Sarah O’Connor o zprávě informovala na Twitteru

sarahoconnor

Robot zabil pracovníka v německé továrně VW.

Zpráva si získala pozornost deseti tisíců, dnes zřejmě i statisíců lidí. Na Twitteru tuto zprávu sdílela Sarah O’Connor. Jestliže jste viděli film Terminátor, jistě chápete souvislost. Tweet okamžitě obdržel spoustu odpovědí a byl retweetován s komentáři „Skynet, roboti útočí“. Vlna reakcí se objevila kvůli shodě jmen.

Sarah Connor je hlavní postava ve filmu o Terminátorovi, kde se roboti snaží zavraždit lidstvo. Skynet je systém, který stojí za chováním těchto filmových robotů. Nic netušící žena Sarah O’Connor, která nemá o Terminátorovi ani ponětí, se po zveřejnění jednoho tweetu stala hvězdou Twitteru (s trochou nadsázky). Spojitost jména Sarah Connor a robotů jí došla až po přečtení reakcí ostatních uživatelů Twitteru.

sarahoconnor2

Sarah uvádí, že sama ani neví, co Skynet je.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru