Dnes vyšlo 15 článků

Robot si prohlédne váš profil na Facebooku a namíchá koktejl podle vaší osobnosti

To, co o sobě prozrazujete na Facebooku, se dá využít mnoha způsoby. V Německu nedávno vytvořili robota, který používá data z Facebooku, aby si vyčetl vaši osobnost. Na základě osobnosti pak připraví koktejl přímo vám na míru.

Pokud byste měli zájem o koktejl padnoucí vaší osobnosti, budete se muset bohužel za robotem vydat osobně. Nejdřív je nutné přihlásit se do terminálu, který pomocí algoritmu z University of Cambridge projde váš profil a na základě lajků určí vaši osobnost.

the-social-shot_1

Základním principem vytváření koktejlu je model tzv. Velké pětky, kdy je osobnost popisována pomocí pěti základních vlastností:

  1. Otevřenost vůči zkušenosti – zvědavost, vynalézavost × opatrnost
  2. Svědomitost – pečlivost × bezstarostnost
  3. Extraverze – iniciativa, otevřenost, sociabilita × zdrženlivost, samotářství
  4. Přívětivost – přátelskost, soucitnost × chlad, antagonismus
  5. Emocionální stabilita – citová stálost × neurotismus

Každé vlastnosti odpovídá jedna složka koktejlu, které robot nazývaný Social Bot namíchá. Robot si například řekne, že uživatel Facebooku, jehož profil naznačuje menší svědomitost, dostane méně vodky. Naopak svědomitý člověk dostane koktejl s větším množstvím alkoholu.

the-social-shot_8

Na webu projektu bohužel není uvedené, jaké další složky koktejl obsahuje. Také nám není jasné, k čemu by se vlastně dal využít. V tiskové zprávě jen uvádí, že je to zábavný způsob, jak pohlížet na svou osobnost.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru