Robot – novinář napíše kvalitní článek během několika desítek vteřin

Robot – novinář napíše kvalitní článek během několika desítek vteřin

Novináři by si měli začít hledat nový byznys. Robot – žurnalista sepsal před několika dny pro americký deník Los Angeles Times svůj první článek. Trvalo mu to jen zlomek času, který by článku věnoval zkušený redaktor.

 

Článek sepsal program Quakerbot, který byl naprogramován novinářem a programátorem již zmíněného deníku Los Angeles Times Kenem Schwenckem.

Americký deník publikoval článek o zemětřesení pouhé tři minuty po události. O světovou raritu se postaral právě elektronický novinář, který byl s článkem hotov během několika desítek vteřin. Robot si do univerzální šablony sám doplnil data od Úřadu pro geologický výzkum (USGS) a rovněž použil program napojený na aktuální měření tektonické aktivity. Ken Schwecken pouze překontroloval pravopis, upravil nadpis a článek ihned publikoval.

Originální článek vytvořený elektronickým novinářem Quakerbotem (v angličtině):

A shallow magnitude 4.7 earthquake was reported Monday morning five miles from Westwood, California, according to the U.S. Geological Survey. The temblor occurred at 6:25 a.m. Pacific time at a depth of 5.0 miles.According to the USGS, the epicenter was six miles from Beverly Hills, California, seven miles from Universal City, California, seven miles from Santa Monica, California and 348 miles from Sacramento, California. In the past ten days, there have been no earthquakes magnitude 3.0 and greater centered nearby. This information comes from the USGS Earthquake Notification Service and this post was created by an algorithm written by the author.

Originální článek: Článek o zemětřesení napsal počítač dřív, než novinář vylezl z postele

 

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru