Robot Musio bude váš nejlepší kamarád

Významná technologická společnost AKA na portále Indiegogo představila nový výrobek, jímž chce změnit pohled veřejnosti na umělou inteligenci. Robot Musio doposud získal 23 tisíc dolarů, přičemž konečná hranice je 50 tisíc dolarů. Vypadá to, že má moderní robot Musio našlápnuto, aby dosáhl svého cíle.

musio

Představte se, toto je robot Musio

Inteligentní robot Musio byl vyvinut, aby pomohl asijským dětem s angličtinou. Avšak firma AKA si uvědomila, že domácí robot má mnohem širší potenciál využití.

„Musio nebude pouze robot, stane se vašim přítele. Bude někdo, kdo vás pobaví a můžete se mu svěřit,“ vysvětlil lingvista Jacob Bradsher ze společnosti AKA. „Spousta lidí se umělé inteligence bojí. My jim chceme ukázat, jak se dá využít ve prospěch dobré věci.“

musio

Bude váš nejlepší kamarád

Nicméně vývoj inteligentního robota je teprve v počátcích. V současné době dokáže odpovídat pouze na několik otázek a pobavit několika naučenými vtipy. Ale díky tomuto způsobu komunikace se Musio odliší od podobných prostředků umělé inteligence.

kcjjk4ntvnxwywbaxyld

Je skutečně inteligentní

Robot již od 99 dolarů

Firma AKA chce na trh uvést několik cenových variací. Pro děti bude k dispozici levná varianta za 99 dolarů, která zvládne základní konverzaci. K dostání bude také doplněk, díky němuž se Musio změní na interaktivního učitele. Nejdražší varianta, která bude určena pro vývojáře, vyjde na 599 dolarů. Mezi nejlevnější a nejdražší variantou bude ještě takzvaná smart verze osazená baterií s výdržností 11 hodin.

atlyc3gd4ukwusbkqsxl

Vždy vás vyslechne

Inteligentní robot Musio je ukázkou toho, jak se dá technika v budoucnosti využívat.

Zdroj: IndieGoGo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru