Dnes vyšlo 15 článků

Robot hlídá v obchodě, jestli nedošlo vaše oblíbené jídlo

Vydali jste se včera večer do obchodu a zjistili jste, že vaši oblíbenou zmrzlinu Carte d’Or už nemají? V tom případě určitě oceníte nového robota Tally, který vás od takových nepříjemností zachrání.

Startup Simbe Robotics vytvořil robota pojmenovaného Tally, který je schopen procházet se po obchodě a sledovat zboží, kterého už v regále zbývá jen pár kusů. Navíc si všímá i zda náhodou nechybí cenovka.

tally-robot

„Pokud výrobek není v okamžiku, kdy si ho chce zákazník koupit, k dispozici, prodejce promarní příležitost a zklame zákazníka,“ popisuje CEO a spoluzakladatel startupu Simbe Robotics. „Tally pomáhá maloobchodníkům řešit tyto problémy tím, že poskytuje přesnou a včasnou analýzu stavu zboží v obchodě a informuje zaměstnance.“

Obchody nemusí měnit uspořádání svých polic nebo zboží v nich. Tally se po obchodě sám pohybuje a má senzory, kterými sleduje stav zboží a které mu pomáhají, aby do ničeho a do nikoho nenarazil. Data jsou automaticky odesílána do cloudu, aby si je mohl zobrazit majitel obchodu. Tally je navíc tak chytrý, že se sám dojde nabít, když mu dojdou baterie.

Robot Tally byl testován v několika obchodech v USA a Asii, v současné době ho používá maloobchod, který nechce být jmenován. Roboti pracují po boku člověka každým dnem více a více, dokonce připravují chemoterapii v nemocnicích, tak proč by nemohli pomáhat v obchodě?

Tally v akci:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru