Dnes vyšlo 1 článků

Robot BeatBot předběhl Usaina Bolta

Co sami nedokážeme, na to si umíme naprogramovat stroje. Značka Puma před pár dny oficiálně představila svého robota, který zvládne předběhnout Usaina Bolta. No, vzhledem ke čtyřem kolečkům je možná na místě říci spíše „předjet“.

Robůtek pojmenovaný BeatBot je o mnoho menší než Usain a připomíná křížence mezi autíčkem na ovládání a krabicí od bot. Inženýři ze slavného MIT a NASA jej však naprogramovali tak, aby se dokázal velmi rychle stabilní rychlostí pohybovat po své dráze (jak uvidíte ve videu dole, spíš po své čáře). Obsahuje několik infračervených senzorů, které ho udržují na správné trase.

beatbot

BeatBot by měl být užitečným tréninkovým pomocníkem. Umí sice běhat rychlostí Usaina (na sto metrech překračuje 44 km/h), ale běžní uživatelé si jej pomocí aplikace v telefonu mohou zpomalit, aby měli šanci taky někdy vyhrát. Vpředu i vzadu jsou navíc GoPro kamery, takže po běhu je možné si celý napínavý závod znovu přehrát ze dvou pohledů.

„Kvůli nákladům na stávající model není možné, aby s BeatBotem trénovali běžní spotřebitelé. Naším plánem je vymýšlet nové inovace a produkty k inspiraci sportovců, aby byli rychlejší,“ popsal Florent Imbert z reklamní agentury J. Walter Thompson, na robotovi spolupracovala.

V současnou chvíli budou s BeatBotem bohužel trénovat pouze sportovci, kteří spolupracují s Pumou. Ale třeba se za nějaký čas dočkáme i my! :-)

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru