RoboHon – zavolejte si z robota

Tohle můžou mít vážně jen v Japonsku. RoboHon (Robot Phone) je asi nejroztomilejší smartphone, který jste kdy viděli. Vypadá jako robot a vejde se vám do kapsy. Můžete z něj volat, zvládne tančit, zobrazovat mapy a fotky a má mnoho dalších funkcí.

Je to vlastně robot se smartphonem uvnitř. Možná se někomu z vás nebude zdát telefon s dvoupalcovým dotykovým displejem, ale do robota společnosti Sharp se prostě víc nevešlo.

robohon-robot

Pohání ho speciální software vystavěný na Androidu. Chlubí se LTE, WiFi a rozlišením 320 x 240. Směšné? Telefon je opravdu trochu jednoduchý. Na displej se vejdou jen čtyři ikonky a Sharp uvedl, že displej je vlastně až sekundární rozhraní. Primárně telefon ovládáte tím, že na něj mluvíte! Tím by prý RoboHon mohl být dobrým telefonem pro starší lidi.

robohon

V rukou a nohou má robot klouby, takže zvládá chodit, a pokud jej zdvořile požádáte, zatančí vám. Budete potřebovat spisovnou japonštinu, protože to je to jediné, čemu v současnou dobu rozumí. Přesto chápe docela hodně příkazů a formulací. Stačí říct a vyfotí fotku, zavolá mámě, napíše poznámku, odpoví na zprávu nebo začne promítat fotografie malým projektorem zabudovaným v hlavě.

robohon2

Sharp ještě neoznámil cenu, ale levná hračka to pravděpodobně nebude. K dispozici bude v první polovině příštího roku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru