RoBird, robotický dron z 3D tiskárny, který má podobu skutečného dravce

Společnost Clear Flight Solutions vyrábí drony, kteří se podobají sokolům a orlům. RoBirds, robotičtí ptáci jsou vyráběni na 3D tiskárnách a slouží především k plašení jiných ptáků.

Podle společnosti Clear Flight Solutions se tito roboti pohybují pomocí mávání křídel a jejich technika letu lze přirovnat k letu skutečných ptáků.

Kombinací tvaru těla a pohybu křídel působíme přímo na základní instinkty zvířat. Jsme proto schopni ptáky spolehlivě odhánět. Náš RoBird Falcon na ptáky působí podobně hrozivě jako skutečný sokol. Po provedení několika letů ptačí populace pochopí, že žije ve velmi nebezpečné lovecké oblasti, a raději se odstěhuje jinam; uvádí společnost.

robird-1

 Drony najdou uplatnění například v zemědělství nebo letectví

Tyto drony jsou velmi chytrým řešení, které najdou široké uplatnění například v zemědělství nebo v letectví. Společnost, která sídlí v holandském Twente, se za posledních pár let výrazně rozrostla. Její růst byl také způsoben investicí ve výši 1,6 milionu eur z americké investičního fondu Cottonwood.

Budoucnost této technologie spočívá v plné automatizaci; řekl zaladatel Nico Nijenhuis.

robird1

Zdroj: IQ intel

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru