Dnes vyšlo 1 článků

Aplikace Robinhood pro jednoduché obchodování na burze se řadí mezi startupy s miliardovou hodnotou

Americký ambiciózní startup Robinhood slouží k jednoduchému obchodování na burze bez poplatků. Už po dvou letech existence se zařadil mezi unicorns, což jsou startupy s více než miliardovou hodnotou (v dolarech). Rychle rostoucí aplikace dokázala překonat tento milník díky investici Series C, která činila 110 milionů dolarů.

Startup s téměř 80 zaměstnanci se díky hlavnímu investorovi chlubí valuací ve výši 1,3 miliardy dolarů. A tím hlavním investorem se stal DST Global, přičemž vedle něj dále investovaly i Index Ventures, Thrive Capital či Ribbit Capital. Celková částka získaná do dnešního dne na investicích je více než 176 milionů dolarů.

Aplikace Robinhood má více než 2 miliony uživatelů, ale tento počet se neustále zvyšuje, protože měsíčně přibude průměrně 140 tisíc nových uživatelů. Aplikace nejenže zprostředkovala transakce v hodnotě 50 miliard dolarů, ale zároveň uživatelům ušetřila přes půl miliardy dolarů za poplatky, které si konkurence běžně účtuje.

robinhood

Zdroj: Robinhood

Hlavním zdrojem příjmů tohoto startupu je členství Gold, jehož cena se pohybuje od 6 do 200 dolarů měsíčně. Konkrétní částka závisí na obchodované částce na uživatelském účtu. Uživatel může díky tomuto členství zdvojnásobit aktuální prostředky pomocí jakési půjčky, tedy namísto aby obchodoval s 50 tisíci dolary, může obchodovat rovnou se 100 tisíci dolary. Startup mu půjčí těch 50 tisíc dolarů s 5procentním úrokem.

Aplikace momentálně funguje pouze v USA a Austrálii, ale startup chce díky nové investici expandovat i do dalších zemí, včetně těch evropských.

Zdroj: CzechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru