Roadtrip do Itálie

Roadtrip jako tento jsem dosud nezažila. Prostě jsme si jednoho dne řekli, že pojedeme na výlet. Nad ničím jsme nepřemýšleli, nic jsme neřešili. Vlastně tedy řešili. Jak se tam dostat. Vybrali jsme si Itálii. Naši skupinku tvořilo přibližně 6 lidí. Znali jsme se navzájem dobře, chodili jsme spolu na střední školu. A tak již něco málo jsme si spolu, jak se říká, odžili.

Nechtělo se nám ale utrácet moc peněz (také jsme jich neměli moc nazbyt). A tak jsme možnost, že do Itálie poletíme, rovnou zavrhli. Hlavně jsme chtěli zažít nějaké pořádné dobrodružství. A to by cestování letadlem naprosto zabilo. Nastal tedy problém, kde vzít auto. Řidičák jsme měli všichni, ale nikdo z nás neměl možnost vzít od rodičů auto na těch 14 dní, co jsme to plánovali. A tak jsme si jedno půjčili, naše oko padlo na Europujcovna.cz. Česká půjčovna dodávek, celkově nás to vypůjčení si dodávky přišlo asi necelých sedm set. V přepočtu na osobu je to nějakých 100-130 Kč, což jsou skutečně směšné peníze. Nasedli jsme do auta a jeli. Cestu samotnou asi ani moc popisovat nebudu, ale samotný výlet byl úžasný!

Seznámili jsme se s několika zajímavými lidmi (což by se mi asi při klasické dovolené nestalo). Jsem ráda, že jsem si uvědomila (a nejenom já), že nejsem tak neschopná). A že i v zahraničí se o sebe dokážu bez problémů postarat a domluvit se, i když neznám místní jazyk. Už teď si trochu říkám, že cestování po Evropě vypadá docela snadno a že bych možná příště mohla vyrazit někam dál. Teď se ale věnuju mému dalšímu cyklotripu na maďarský balaton, na který vyrážíme už za pár dnů.

Pořád ale budu vzpomínat na všudypřítomnou vůni vína z vinic, po ranním cappuccinu servírovaném z konvice mocca, která je pro Italy prakticky posvátná a kterou najdete v každé domácnosti v několika variantách, na smetanové sušenky značky Mulino Bianco. Bude se mi stýskat po úzkých jednosměrkách italských historických měst, po vůni čerstvých ryb z pátečního trhu, po bílém vynikajícím chlebu připomínajícím víc luxusní sladkost než doplněk k zakousnutí lehkého oběda, po asfaltu z rozpálené silnice či po modrých potazích křesel vlaků italských železnic.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru