Řízení v chytrých brýlích nebylo pokutováno: Brýle byly vypnuté!

První případ v historii, který se týkal chytrých brýlí Google Glass, je smeten ze stolu. Soud se jím nebude dále zabývat pro nedostatek důkazů. Předvolání k soudu dostala Američanka Cecilia Abadie, která v těchto brýlích řídila své auto. Dle jejich slov byly ale brýle při jízdě vypnuté, což ostatně soud potvrdil.

Cecilia Abadie

Jádrem sporu zobrazovací zařízení

Hlavním problémem u brýlí Google Glass bylo především to, že jsou vybaveny zobrazovacím zařízením. Zákony v Kalifornii výslovně zakazují mít na předním místě v automobilu jakékoli zobrazovací zařízení. Výjimkou jsou jenom navigační a polohovací služby.

Všímavý policista

Cecilia Abardie byla zastavena pro rychlou jízdu v říjnu minulého roku. Brýle měla na sobě, jelikož se řadí mezi desítky tisíc lidí, kteří testují tuto technologickou vymoženost ještě před jejím oficiálním uvedením na trh.

Policista si této skutečnosti všiml a ženu pokutoval. Stala se tak vůbec prvním člověkem na světě, který byl pokutován za podobný prohřešek.

google_glass_components

Brýle byly dle ženy vypnuté

Již v momentu zastavení policejní hlídkou se žena bránila s tím, že brýle měla vypnuté. Za pravdu jí dal až komisař soudu v San Diegu. Ten jasně řekl, že soud nedisponuje žádným důkazem o tom, že by byly brýle v momentu jízdy zapnuté.

Žena měla štěstí, jelikož byla stažena i její pokuta za rychlou jízdu, a to díky tomu, že nemohla být prokázána kalibrace měřicího přístroje. Abadie také u soudu prohlásila, že nové Google Glass nijak řidičům výhled nezmenšují.

Co vlastně mají brýle Google Glass?

Brýle Google Glass poskytují svým majitelům, respektive testovatelům podobné funkce jako chytré telefony. Jsou vybaveny malou skrytou kamerkou a projektorem. Reagují ale místo dotyku na hlasové příkazy uživatele. Na brýlích je ale umístěn i malý touchpad.

Nové brýle se tak dají využívat jak na komunikaci prostřednictvím emailu, tak i na navigaci, jež je ve voze velmi důležitá.

Představení Google Glass

Zdroj: https://engtechmag.files.wordpress.com/2014/01/cecilia-abadie-google-glass-driver.jpg
https://www.techlife.net/lifestyle/news/2013/7/how-does-google-glass-work/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru