Dnes vyšlo 15 článků

Ripple se stal druhou nejhodnotnější kryptoměnou, první je klesající Bitcoin

Hodnota kryptoměny zvané Ripple roste neuvěřitelně rychlým způsobem, v posledních dnech dokonce opět překonala Ethereum a stala se druhou nejhodnotnější měnou z pohledu tržní kapitalizace. Zatímco Ripple zažívá astronomický nárůst, Bitcoin v závěru roku naopak výrazně klesá.

ripple

Ripple funguje na trhu od roku 2015. Tato elektronická peněžní měna, jejíž mince se označují jako XRP, představuje alternativu ke známější a rozšířenější kryptoměně Bitcoin. Od května 2017 jí patří třetí příčka v žebříčku nejhodnotnějších kryptoměn z hlediska tržní kapitalizace. V závěru roku se ale Ripple zhodnocuje takovou rychlostí, že překonal druhé Ethereum a přestože v posledních dnech jeho růst trochu zakolísal, tržní kapitalizace kryptoměny se podle informací CoinMarketCap dnešním dnem pohybuje na částce 85 miliard dolarů. Pro srovnání – Bitcoin přesahuje 217 miliard a Ethereum 69 miliard amerických dolarů.

Výše tržní kapitalizace Ripple je navíc pozitivně ovlivněna množstvím kusů v oběhu, kterých je momentálně téměř 39 miliard, zatímco u Bitcoinu je to „pouze“ necelých 17 milionů kusů. Ripple se tak stává velmi výhodnou investiční příležitostí s aktuální cenou 2,20 amerických dolarů. Už méně se daří Bitcoinu, který se aktuálně propadl na cenu 12 968 dolarů.

Výhodou Ripple je jeho rychlost při transakci, která se na rozdíl od Bitcoinu pohybuje v řádu několika vteřin. Z tohoto důvodu ho zejména asijské instituce stále častěji využívají při bezpečných finančních převodech. A právě díky stoupající oblibě v Asii se jeho hodnota rychle zvyšuje. Kdežto Bitcoin je při transakcích pomalý a drahý, lidé jej proto kupují spíše jako pasivum než prostředek směny. Nabízí se tak srovnání Bitcoinu se zlatem, které také představuje výhodný investiční nástroj. Co se týká Ripple, ten navázal partnerství s japonskými bankami a spekuluje se také o partnerství s Amazonem, které by se mohlo uskutečnit už v roce 2018.

 Zdroj: CoinMarketCap

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru