RIP Cartoon Network: Proč?

RIP Cartoon Network: Proč?

Oblíbená síť se nedávno ocitla v souvislosti se změnami v televizi Warner Bros, která patří nedávno vzniklému konglomerátu Warner Bros Discovery. Reakce sociálních médií na nejnovější změny (včetně propouštění) byly rychlé a někteří byli přesvědčeni, že to znamená zkázu pro Cartoon Network jako součást této multifunkční společnosti.

Zatímco Cartoon Network (původně známý jako The Cartoon Network) poprvé debutoval v říjnu 1992, Cartoon Network Studios – animační studio a produkční divize kanálu – bylo spuštěno v říjnu 1994. Klíčovým jménem v historii obou stanic je samozřejmě zakladatel CNN Ted Turner. Tento plodný magnát jmenoval v roce 1992 Betty Cohenovou inaugurační prezidentkou Cartoon Network a tuto funkci zastávala až do roku 2001. Mezi první hity Cartoon Network patřily seriály Dexterova laboratoř a The Powerpuff Girls, které později ožily i v celovečerním animovaném filmu. Mezi další významné počiny studia Cartoon Network patří Samurai Jack, Black Dynamite, Johnny Bravo, Star Wars: Clone Wars, Adventure Time a mnoho dalších. K odkazu CN se přidává blok Toonami, který je často považován za pořad, který mnoha americkým divákům představil japonskou animaci.

V říjnu 2022, po měsících souvisejících zpráv z širšího televizního průmyslu, sdílely přední obchody včetně Variety a Deadline zprávy s podrobnostmi o propouštění a konsolidačních snahách v rámci Warner Bros. Television. Podle prvního z nich bylo tento týden propuštěno 82 zaměstnanců.Současně se společnost Warner Bros. Television rozhodla neobsadit 43 volných pozic, čímž se celkový počet zrušených pozic zvýšil na 125 z týmu, jehož počet se odhaduje na téměř 500.

Ve zprávě pro zaměstnance od předsedkyně představenstva a generální ředitelky společnosti Warner Bros. TV Channing Dungeyové, kterou sdílel Michael Schneider z Variety, se uvádí, že se zavádí “nová zefektivněná struktura”. V rámci této struktury bude práce vývojového týmu i “hlavních produkčních týmů” rozdělena mezi studia Warner Bros. Animation a Cartoon Network.

Současný prezident Cartoon Network Studios Sam Register, který ve stejné funkci působí i ve Warner Bros. Animation a Hanna-Barbera Studios Europe, si tyto povinnosti ponechá, zatímco každý subjekt bude pokračovat v práci na budoucích potenciálních projektech. V prohlášení poskytnutém serveru Complex se dále uvádí, že v roce 2023 Cartoon Network “uvede více nových a vracejících se originálních pořadů než kdykoli v historii a většina tohoto obsahu bude k dispozici také divákům na HBO Max.” Obě média zejména upozornila, že studia Cartoon Network (stejně jako Warner Bros. Animation a Hanna-Barbera Studios Europe) budou skutečně pokračovat pod hlavičkou Register. Za zmínku také stojí, že tato trojice značek si mezi sebou již před posledními zprávami o konsolidaci a propouštění rozdělovala týmy z oblasti castingu, práva, obchodu a programování. Cartoon Network se mezitím nachází uprostřed oslav 30. výročí svého založení, což je jistě mnohem lepší způsob, jak uctít (pokračující) odkaz této sítě a s ní spojených značek než ji předčasně odepsat.

Zdroj, foto: complex.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru