Dnes vyšlo 15 článků

Řím: jízdenka za PET lahev

Řím: jízdenka za PET lahev

Další iniciativa týkající se recyklace se zrodila v Římě. Město ustává vlny turistů z celého světa, které si chtějí prohlédlout kolébku kultury. Tito turosté za sebou nechávají spoustu plastového odpadu, minimálně plastové lahve. A tak si vedení města lámalo hlavu s tím, jak nadbytku plastů zamezit. V Římě si můžete za plastové lahve koupit jízdenku hromadnou dopravou.

Proti plastům se snaží bojovat spoustu zemí, především ty přímořské, kde plasty zamořují vodu a pláže. Nyní už snahy pronikají i do světových měst. V minulosti jsme psali o tom, že v ruském metru můžete dostat jízdenku, když uděláte 30 dřepů za minutu. Římská novinka se také týká jízdenky na metro. Ve třech linkách metra jsou umístěny automaty, do kterých vhodíte plastovou lahev a dostanete za ni peníze. Nefunguje to tak, že za jednu vhozenou lahev máte jednu jízdenku na metro. Za jednu lahev dostanete 5 centů, což je cca 1,3 Kč.

Snímek obrazovky 2019-07-31 v 15.15.43

Svůj účet si spravujete pomocí dvou mobilních aplikacích, kde máte přehled o penězích. Propředstavu – abyste za PET lahve získali jednu jízdenku, musíte do automatu vhodit 30 plastových lahví. Přičemž lahve musí bát neponičené, s nalepenou etiketou a zavřené víčkem. Automaty se nacházé ve stanicích Cipro (linka A), Piramide (linka B) a San Giovanni (linka C). Jízdenky z automatu lze uplatnit na všechny dopravní prostředky společnosti Atac, která v Římě převažuje.

Inovativní  projekt umožnila starostka Říma Virginia Raggio. Tamnější ministr životního prostředí Sergio Costa se prezentuje názorem, že by bylo lepší, kdyby lidé používaly lahve víckrát a na jednorázové PET lahve zapomněli.

 Zdroj, foto: thelocal.it

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru