Řidička tramvaje v Praze chytala Pokémony za jízdy

Pozorný cestující pražské MHD v sobotu vyfotil řidičku tramvaje, která v jedné ruce držela mobilní telefon s postavičkou Pokémona na obrazovce a v druhé ruce volant tramvaje jedoucí sedmnáct kilometrů v hodině. Vášnivou hráčku mobilní hry s rozšířenou realitou Pokémon GO, která svým počínáním ohrožovala pasažéry, nyní čeká trest.

Ačkoliv se na první pohled zdá, že fenomenální mobilní hra je pouze zábavou, už ne jednou ohrozila život hráče či jeho okolí. I v Praze posedlost touto hrou narušuje odpovědné plnění pracovních povinností. Pasažér pražské hromadné dopravy vyfotil řidičku tramvaje, která za jízdy lovila digitální zvířátka. A tuto fotku potom umístil na Twitteru.

pokemon-1575825_1280

Zdroj: Pixabay

„Kolegové řidičku zachycenou na fotografii identifikovali, takže víme, o koho jde. Její nadřízený s ní záležitost musí projednat osobně, k čemuž však ještě neměl příležitost,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl pro server iDNES.cz.

Kdyby řidičku tramvaje zastavili policisté, mohla by dostat pokutu ve výši až 2 500 korun a ztratit dva trestné body. Nicméně mluvčí dopravního podniku nechtěl komentovat, zda jí hrozí výpověď anebo jiný trest.

Zdroj: iDnes

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru