Řidič Uberu napadl kladivem svého zákazníka

Řidič Uberu napadl kladivem svého zákazníka

Uber se nejdřív jevil jako naprosto skvělý nápad. Mnoho lidí bylo moc šťastných, že se dostal i do Česka. Jenže v poslední době se jen hemží různými skandály. Nedávno přišla zpráva o tom, že jeden řidič v San Franciscu způsobil vážná poranění cestujícímu pomocí kladiva. Dal mu přímo do hlavy.

Patrick Karajah, řidič Uberu, vyzvedl svou oběť a její dva přátelé v baru v úterý brzy ráno. Pak se ovšem začali hádat, kterou cestou pojedou. No a protože Karajah zásadně trval na svém, musel cestujícího nějak umlčet. Tak vzal kladivo a udeřil ho do hlavy.

Problémy u řidičů Uberu nejsou ojedinělé

Jenže ono to není poprvé, co slyšíme o špatném chování řidičů Uberu. Zhruba před týdnem měl problém řidič v Orlandu, který sahal jedné cestující pod blůzu. Policii údajně řekl, že oběť si o to svým nevhodným oblečením přímo říkala. Loni v červnu byl obviněn další řidič ze San Francisca, který napadl rovnou dvě oběti.

„Bereme zprávy vážně a záležitosti okamžitě s náležitou péčí řešíme. Po vážnějších obviněních okamžitě zastavujeme účet řidiče a jsme připraveni pomoct orgánům při vyšetřování. Bezpečnost je pro Uber na prvním místě,“ vyjádřil se mluvčí Uber.

O černých taxi ze Silicon Valley se už od počátku strašně mluví. Jenže nejdříve to bylo v pozitivním smyslu. Objednat si taxík pomocí chytré aplikace? Bylo to prostě něco revolučního. Ovšem teď se ukazuje, že podmínky pro řidiče Uberu (žádné zkoušky, žádná cedulka taxi na voze, žádné platby cechovních poplatků) asi nejsou až tak úžasné. Rozhodně nezaručují profesionalitu.

Zdroj: DailyDot, fotografie: Flickr - Swissrock

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru