Řidič hrající Pokémon GO způsobil dopravní nehodu

V úterý večer 28letý řidič v newyorském Auburnu narazil do stromu. Údajně hrál návykovou mobilní hru Pokémon GO, ve které hráči hledají a chytají Pokémony v reálném světě pomocí fotoaparátu na chytrém telefonu.

Podle policejního náčelníka řidič utrpěl tržné rány na obou nohách a byl dezorientovaný, nicméně nebyl vážně zraněný. Řidič připustil, že za volantem hrál fenomenální hru Pokémon GO, kvůli které se přestal soustředit na jízdu a sjel z vozovky přímo do stromu.

pokemongocrash_800px

Řidič narazil do stromu, protože hrál Pokémon GO. Zdroj: Tech Insider

Stejně jako celá řada jiných policejních útvarů, tak i policejní oddělení v Auburnu vydalo seznam varování před nebezpečím hrát Pokémon GO za volantem.

  • Nepoužívejte aplikaci při řízení motorového vozidla či jízdního kola.
  • Nevstupujte na soukromý pozemek, pokud se snažíte ulovit Pokémona.
  • Dejte pozor na své okolí při chůzi a nedívejte se do telefonu, protože můžete vstoupit do vozovky, na sráz, do vody a podobně.
  • Buďte opatrní při sdílení polohy.
  • Cestujte ve skupinkách na veřejných a dobře osvětlených místech.

Zdroj: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru