Dnes vyšlo 15 článků

Rezidence Kevina McCallistera může stát u vás v obýváku

Rezidence Kevina McCallistera může stát u vás v obýváku

LEGO Group odhalila novou sadu LEGO® Ideas Sám doma, neuvěřitelně detailní ztvárnění rodinné rezidence McCallisterů z oblíbeného filmu Sám doma. Pro milovníky kultovní filmové série se jedná o splnění těch nejtajnějších přání.

Sada LEGO Ideas Home Alone, nyní poprvé v kostkové podobě, vychází z návrhu, který na platformu LEGO Ideas předložil 28letý Alex Storozhuk z Ukrajiny. S působivými 3 955 dílky je to také největší sada vytvořená z konceptu LEGO Ideas.

Sada LEGO Ideas Home Alone je okamžitě rozpoznatelná, dokonale zachycuje velkolepý rodinný dům McCallisterů a je také nabitá funkcemi, které vyprávějí příběh Kevinových napínavých prázdnin. Stejně jako exteriér je vnitřní uspořádání filmu věrné a zahrnuje přízemí a první patro, kuchyň, suterén a podkroví. Nový otevírací mechanismus umožní plný požitek; stěny se uprostřed oddělují, aby se otevřely do stran a plně odhalily interiér, zatímco střecha se otevírá nahoru. Kromě toho je sada kompletní s hlavními postavami filmu ve formě minifigurek LEGO (Kevin, lupiči Harry a Marv, starý muž Marley – a Kevinova maminka Kate).

Každý pokoj je nabitý detaily z filmu, jako je voda po holení z koupelnové scény „The Scream“, tarantule Buzzova domácího mazlíčka, dodávka lupičů, plechovky od barev, kterými je srazili, a domeček na stromě se ziplinem. Mezi další prvky patří krb, vánoční stromek, vláček, hodiny po dědečkovi, jídelní stůl a gramofon.

Návrhář fanoušků LEGO Alex Storozhuk o své inspiraci pro tuto sadu poznamenal: „Jako každé dítě z 90. let jsem vyrostl na sledování Sám doma a v mém srdci zaujímá velmi zvláštní místo. Bez toho si ani nedokážu představit Vánoce. Převzít Alexův originální design a vytvořit finální sadu byla práce Anticy Bracanov, LEGO Designer. Antica o úkolu mluvila: „Oživení domu Alex’s Home Alone byla zábava. Přemýšlel o každém aspektu, od uspořádání pokojů po použití barev a samozřejmě detaily z filmu, aby byl okamžitě rozpoznatelný.

Zdroj, foto: lego.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru