Dnes vyšlo 15 článků

Revoluce v hromadné dopravě: Autobus pokrytý LCD panely

Městská hromadná doprava je běžnou součástí života většiny z nás. Častokrát na autobusy městské dopravy ovšem nadáváme, jelikož buď nepřijedou včas, anebo jsou plné lidí. Mnohdy nám ale také vadí už samotný vzhled autobusů, který je maximálně fádní, a autobusy jsou pouze někdy oživeny ne příliš povedenou reklamou. Změnit by všechno mohl koncept nového autobusu městské hromadné dopravy zvaného Willie Bus.

Willie Bus v provozu

Elegán plný barev

Willie Bus je od klasických autobusů na první pohled odlišný. Jeho konstrukce je pochopitelně tvořena vesměs klasickými materiály, nicméně na první pohled zaujme především povrch. Ten pokrývají LCD panely. Díky nim je vzhled autobusu úplně jiný, modernější a především v každém případě zajímavější.

Čelní a zadní pohled

Nezávislý designér se realizoval

Zlepšení autobusů městské dopravy je na místě a nezávislý designér Ted Orlowski se zaměřil mimo ekologie a ergonomie tvarů především na celkový design autobusu. Jeho koncept multimediálně pojatého autobusu městské hromadné dopravy určitě stojí za pozornost.

LCD panely po jeho stranách dokážou nejen zobrazovat efektivně reklamní plochy, ale dokážou zvládnout i všechny multimediální funkce. Klidně tedy přehrají film, video anebo prezentaci fotografií. Samozřejmě mohou i znázornit trasu, kterou pravidelná linka jezdí.

Willie Bus na zastávce

Může mít koncept i negativa?

Nic není bez chyb a návrh multimediálního autobusu také v určitých ohledech narazí. Klasikou je třeba noční cestování, kdy by blikající autobus mohl vypadat jako cirkus na kolečkách.

Zapomenout nelze ani na vandaly, kteří by si na těle autobusu určitě měli co vzít. Orlowski by také měl objasnit koncept otevírání oken anebo alespoň jejich existence. Uvnitř autobusu by mohla být totiž pěkná tma anebo neustálé osvětlení i za jasného dne, což by asi nebylo úplně ideální…

Koncept Willie BusuCelá délka autobusu

Zdroj:   https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_3/

           https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_5/

           https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_8/

          https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_9/

          https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_11/

          https://randommization.com/2013/12/10/willie-city-bus-concept-comes-wrapped-transparent-lcd/willie-bus-concept_12/

 

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru