Revoluce v dopravě: Elon Musk odhalil podrobnosti o svém projektu s tunely

Elon Musk, CEO společnosti Tesla, před několika hodinami odhalil podrobnosti o svém futuristickém projektu s tunely v podzemí. Právě pro tento projekt založil společnost The Boring Company, kterou vede Steve Davis, inženýr ze SpaceX.

The Boring Company pracuje na budování sítě podzemních tunelů v Los Angeles, která by vozidlům nabídla takzvané „elektrické brusle“. Speciální přepravní plocha by dosáhla rychlosti až 200 kilometrů za hodinu, a tak by se automobil přepravil z Westwoodu do Las Angeles za 5 minut. Jinak tato cesta trvá okolo 40 minut.

Elon Musk ukázal svou první vizualizaci projektu. Automobil vjede do kovového kontejneru, který se zasune do podzemí. V podzemní síti by mělo být zhruba 30 vrstev s tunely, kde by jezdila nejen vozidla, ale také kapsle revolučního Hyperloopu.

The Boring Company momentálně buduje zkušební tunel na parkovišti v areálu firmy SpaceX. Pokud by společnost chtěla rozšířit tunel mimo hranice tohoto pozemku, potom by potřebovala povolení od města Los Angeles. Elon Musk už v minulosti založil doménu BoringCompany.com a nyní už víme, proč.

Podívejte se na vizualizaci:

Inženýr společnosti SpaceX zveřejnil na svém Instagramu snímek velkého bagru pro budování tunelů, se kterým se mají tunely pod městem vybudovat. Odlehčilo by se tak husté pozemní dopravě. A tento speciální bagr by měl zefektivnit kopání tunelů.

tunnel-boring-company-borer

Zdroj: The Verge

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru