Dnes vyšlo 15 článků

Revoluce v cestování: Hyperloop využívá levitaci

Revoluce v cestování: Hyperloop využívá levitaci

Společnost Virgin Hyperloop od Richarda Bransona dokončila první jízdu cestujících na světě. Jedná se o extra vysokorychlostní systém levitujících podů. Jednalo se o klíčový test, který by mohlodstartovat extra rychlý transport osob a nákladů. Test proběhl v Nevadě. 

Vedoucí pracovníci společnosti Virgin Hyperloop Josh Giegel, její technologický ředitel, a Sara Luchian, ředitelka společnosti Passenger Experience, dosáhli rychlosti až 107 mil za hodinu (172 km za hodinu). “Prožil jsem opravdový zážitek, když jsem viděl, jak se mi historie tvoří před očima,” řekl Sultan Ahmed Bin Sulayem, předseda Virgin Hyperloop, předseda skupiny a výkonný ředitel DP World.

WL7CYJ

Hyperloop se sídlem v Los Angeles předpokládá, že v budoucnu dosáhnou rychlosti 966 km/h a více. Vznášející se kapsle, které mají minimální třecí dráhu budou používat cestující. Kapsle se transportují vakuovanými trubicemi. V systému hyperloop, který využívá magnetickou levitaci, aby umožnil téměř tiché cestování, by cesta mezi New Yorkem a Washingtonem trvala pouhých 30 minut. To by bylo dvakrát rychlejší než komerční tryskový let a čtyřikrát rychlejší než vysokorychlostní vlak. Společnost v Nevadě v minulosti provedla více než 400 testů bez lidských cestujících.

CzJCXi

Společnost Virgin Hyperloop si vybrala americký stát Západní Virginie jako hostitele certifikačního centra a testovací dráhy, která bude sloužit jako testovací základna pro její technologii. Společnost pracuje na certifikaci bezpečnosti do roku 2025 a komerčním provozu do roku 2030. Kanadský Transpod a španělský Zeleros si rovněž kladou za cíl rozšířit tradiční osobní a nákladní sítě podobnými technologiemi, které podle nich zkrátí dobu jízdy, dopravní zácpy a poškození životního prostředí spojené s ropnými stroji.

 

Zdroj, foto: reuters.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru