Retrievor – GPS zařízení, pomocí kterého už nic neztratíte

Představte si svět, kde vše co máte rádi může být sledováno. Nikdy neztratíte svoje boty, klíče, tašky. Nikdy se neztratí vaši blízcí přátelé či vaše zvířata. To vše se může stát realitou díky tomuto malému GPS zařízení, které lze připojit téměř na cokoliv.

Je totiž velmi malý – asi jako pár mincí. Retrievor (ve volném překladu  „navraceč“) vám pomůže nalézt jakékoliv věci. Po jeho umístění do tašky nebo na klíčenku lze sledovat jeho polohu jak pomocí internetového prohlížeče, tak i pomocí aplikace pro Android nebo iPhone.

Dokonce ho lze použít i ke sledování dětí, domácích zvířat či horolezců. Jeho přesnost by se měla pohybovat v rozmezí jednoho až tří metrů. A cena? Normální cena se bude pohybovat okolo 300 amerických dolarů (6000 Kč).

Retrievor půjde zavěsit i na klíčenku

Retrievor půjde zavěsit i na klíčenku

Nicméně uživatel bude muset navíc měsíčně platit 1.79 dolarů (35 Kč), protože „využívání GSM sítě a satelitů okolo země je velmi nákladné.“ A kdy se tohoto zařízení dočkáme? To zatím není jasné.

Pro jeho úspěšné spuštění je třeba na Indiegogo získat 80 tisíc dolarů (1,6 mil Kč) a zatím má z toho necelou třetinu. Do konce zbývá ještě 24 dní, takže je možné, že se výrobcům podaří získat požadované peníze.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru