Restart@Siemens je projekt od společnosti Siemens, který pomůže lidem bez domova

Firma Siemens před necelým rokem zahájila projekt s názvem Restart@Siemens. Tento projekt má bezdomovcům ,,restartovat“ život. Vytipovaným jedincům společnost nabídne roční smlouvu, ubytování zdarma a poradí jim s právními úkony či dluhovou situací.

Ve spolupráci s partnerskými neziskovými organizacemi Siemens vybere jednotlivce, kteří o svůj domov přišli bez vlastního zavinění a mají ty nejlepší předpoklady vrátit se do běžného života. Těm v souladu s jejich schopnostmi, znalostmi a zkušenostmi nabídne odpovídající pracovní místa ve výrobních závodech a prodejních jednotkách a roční pracovní smlouvu. Pokud se jednotlivci vybraní do programu osvědčí, budou moci v práci pro Siemens pokračovat.

Když čteme jejich životopisy, jsou to nesmírně silné příběhy. Přijde těžká nemoc, nebo zavřou továrnu, kde dotyčný dělal celý život. Společnost je nastavená tak, že nemá pro tyto lidi záchranný mechanismus, takže se mohou velmi snadno ocitnout na ulici; říká organizátorka projektu.

jarvis_56260b13498e67039bc4383d

Armáda spásy, Charita ČR a NADĚJE doporučí ty nejlepší kandidáty

Armáda spásy, Charita ČR a NADĚJE doporučí do programu ty nejlepší kandidáty, jimž pak budou po dobu jednoho roku poskytovat sociální poradenství. S integrací do místních komunit účastníkům programu pomohou podpůrné skupiny dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti Siemens.

DSC_0967-750x375

Lidé bez domova dostanou skvělou příležitost, jak se postavit zpátky na vlastní nohy

Program Restart@Siemens dá lidem bez domova, kteří mají odhodlání, motivaci a sílu, příležitost začít znovu.  Kromě roční pracovní smlouvy, která může být prodloužena, bude Siemens po dobu jednoho roku účastníkům programu hradit náklady na ubytování a také jim budou náležet stejné benefity jako ostatním zaměstnancům v daných lokalitách.

Pomůžeme lidem na ulici dostat se z bludného kruhu, v němž jsou zavřeni. Nemají domov, to znamená, že nemohou získat stálou a férovou práci. A když ji nemají, zase nemohou vytvořit domov; vysvětluje Kellerová.

Mám velký obdiv pro všechny ty lidi, že i potom, co si prožili, najdou v sobě chuť a motivaci začít znovu. Když mluvím s lidmi, kteří u nás už pracují a mají díky tomu peníze i střechu nad hlavou, říkají, že se jim hlavně hrozně ulevilo, že konečně vidí světlo na konci tunelu.

Zdroj: Siemens

Komentáře

Nahoru