Research In Motion (RIM) prostřednictvím nového generálního ředitele představila nově navržený BlackBerry smartfon

Thorsten Heins, který se ujal práce v lednu, v úterý ukázal nové vlastnosti BlackBerry 10. Neposkytl ale žádné aktuální informace o datu spuštění softwaru pro tento smartfon. Projev bylo možné sledovat v přímém vysílání na internetových stránkách společnosti BlackBerry World. Thorsten Heins zdůraznil, že zařízení není hotový produkt.

Kdysi kultovní firma má potíže s konkurencí smartfonů jako je Apple iPhone a modelů, které běží na Google Android softwaru. Na investory prohlášení žádný dojem neudělalo. Akcie RIM uzavřely s propadem 82 centů nebo 5,7 % na 13,48 dolaru.

Heins nahradil dlouholeté ředitele Jima Balsillieho a Mike Lazaridise v lednu. Lazaridis oznámil o měsíc dříve, že zpožděný operační systém znamená odložení výroby na druhou polovinu tohoto roku. Analytici tvrdí, že budoucnost RIM závisí na novém BlackBerry 10 a jeho softwarové platformě. Uživatelé předpovídají, že může být příliš pozdě.

Prototyp nového BlackBerry má dotykový displej, ale žádnou fyzickou klávesnici. Jako většina modelů BlackBerry. Jednou z nových funkcí je upravení touchscreen klávesnice, která umožní uživatelům vybrání plných slov stisknutím jednoho tlačítka. Dotyková obrazovka BlackBerry do značné míry zaostává v oblibě proti fyzickým klávesnicím.

BlackBerry drží nad vodou americký prezident Barack Obama, který se dokonce odmítl rozloučit se svým BlackBerry poté, co se chopil úřadu.

Zdroj: Yahoo News

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru