Reproduktor Cone ví, kterou hudbu chcete poslouchat

Hudba je osobní záležitostí každého z nás. Někdo poslouchá rock, jiný zase metal. A do toho, kdo co poslouchá nám může být…nic. Hudba je také vázána k naší identitě a emocím, dokonce i k našim přátelům. Takže nápad, že komplexní algoritmus v tomto zařízení by každého z nás mohl posunout výš ve směru poznání hudby je velmi intuitivní.

wylpv60qeg3qghzhk3ac

Autoři produktu Cone, bezdrátového reproduktoru, který se učí vašemu stylu hudby a na tom dále staví to, co budete poslouchat. Je to první produkt společnosti Aether, která byla založena v San Franciscu. Společnost čerpá už desetiletí informace z počítačového průmyslu a staví a učí počítače nebo produkty, které dokáží myslet. 

Zdá se to jako těžký úkol, ale to až tak vysoká laťka. Tým Aether pochází od společností pracující na okraji tomto rychle se rozvíjejícím oboru: Nokia, Ideo, Google, Apple a dokonce i NASA, kam se zabývají například technologií rozpoznávání hlasu a nebo staví nové hlasové ovládání pro bezpilotní letouny.

Lamb, který sám pracoval jako vedoucí produktového designu Skypu a kreativní ředitel společnosti Nokia, popisuje Aether jako skupinu lidí, kteří opustili svoje minulé zaměstnání a hledají, co lidem chybí, jednoduše řečeno počítačové a technologické nedostatky. Aether je první společnost, a jejich produkt Cone, který na tyto problémy poukazuje.

jm5xmhbxkytzyvowpnio v7g9b8uykoshvyluvb7k w030e7ftoje9gytb7glt

Komentáře

Nahoru