Dnes vyšlo 15 článků

Renegade: 3D pero, které promění plastový odpad na objekty

Vytvořit si můžete sochu, ba dokonce Pokémona. Postačí vám k tomu plastový odpad. Kreslit můžete ve vzduchu. Nejste nijak omezení, nic neplatíte a neprodukujete žádný odpad, ba naopak ho využíváte.

Na crowdfundingovém portálu Kickstarter se objevil nový projekt v podobě 3D pera, které recykluje plastový odpad (plastové láhve, složky či tašky). A pokud bude tento projekt úspěšný, mohl by představovat revoluci pro ekologický 3D tisk.

„Velice často používáme 3D tisk pro naše projekty. A jednoho dne nám došla trpělivost s velmi předraženými vlákny,“ dodal jeden z tvůrců 3D pera.

Plastové kuličky, které používá 3D pero, vyjdou na 0,6 dolarů za kilogram. Kdežto vlákna, která jsou běžně prodávaná, vyjdou 200 až 250 dolarů za kilogram. Navíc, použité plastové láhve a sáčky znečišťují životní prostředí. A 3D pero jménem Renegade je perfektní nástroj, který dokonale nahradí předražená vlákna a zároveň chrání životní prostředí tím, že přímo recykluje a opět používá plastový odpad.

Renegade není nejmenší, ani nejtenčí, ani nejlehčí, ani nejlevnější 3D pero na světě. Specializuje se na jednu věc – tisknout 3D modely recyklováním plastových lahví, složek a tašek. 3D pero je spolehlivé a profesionální. Poskytnout vám má zážitek z 3D tisku bez kompromisů. Už nebudete vynakládat vysoké částky na předražené proprietární vlákna, ale začnete šetřit své peníze i životní prostředí.

renegade 3d pen

Zdroj: Vimeo

Renegade používá robustní a výkonný extrudér, který zahrnuje mechanismus šroubového podavače a otopné soustavy. Toto se spojuje s transportem, destrukcí a roztavením plastových pásek vyrobených drtičem lahví ChupaCut. Rotující šroub nutí vyhřívaný plast pohybovat se rovnoměrně vpřed a plast se tak vysune z trysky. Roztavený plast se rychle ochladí a vznikne pevná a stabilní prostorová struktura. Zde nejsou žádná významná omezení a možnosti jsou omezené pouze vaší fantazií. Cena tohoto produktu je 70 dolarů.

Cílem projektu je vybrat 25 000 dolarů, přičemž 12 dní před koncem má projekt na svém kontě už přes 63 000 dolarů.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru