Tisková zpráva: Rekordní počet studentů ACCA skládal zkoušky online

Stále více studentů využívá možnost absolvovat ACCA zkoušky online. Tyto budou nově obsahovat také úkoly v tabulkovém editoru.

Asociace certifikovaných účetních (ACCA) oznámila, že bude v letošním roce dále vylepšovat a podporovat elektronickou formu svých CBE zkoušek (Computer Based Exams). Reaguje tak na rostoucí počet studentů, kteří se v rámci zkoušek ACCA rozhodují pro jejich složení online.

Posledního kola zkoušek ACCA, které se konalo v prosinci 2015, se zúčastnilo 162 602 studentů a celkem bylo odevzdáno na 243 660 písemných prací. Možnost složit zkoušky na počítači přitom využilo na 63 383 studentů. Závěrečné zkoušky potom absolvovalo 6 950 studentů.

V letošním roce plánuje ACCA rozšířit možnost online zkoušek tak, aby se v průběhu roku staly jejich součástí také zkoušky na základní úrovni (Fundamental Level exams) F5- F9. Tyto zkoušky bude možné skládat během čtyř zkouškových termínů. Změny se budou zavádět postupně po celém světě a v přechodném období bude ještě zachována možnost písemných zkoušek.  

ACCA dále připravuje zavedení tabulkového editoru a dalších inovativních druhů testovacích otázek do online zkoušek, aby co nejvěrněji napodobila skutečný pracovní proces a otestovala kompetence, které zaměstnavatelé od svých finančních manažerů očekávají.

Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, k tomu uvedla: „Nepřestáváme hledat další inovativní způsoby, jak studentům zajistit možnost prokázat u zkoušek praktické dovednosti. Proto se součástí našich nových online testů letos poprvé stane i tabulkový editor. Také zavedeme nové typy otázek, aby zkoušky přes počítač (CBE) ještě dokonaleji simulovaly pracovní prostředí a naplňovaly tak potřeby zaměstnavatelů ve všech odvětvích.“

V září loňského roku byly zavedeny čtyři termíny zkoušek ACCA ročně, a sice v březnu, červnu, září a prosinci. Tato iniciativa se již pozitivně promítla do výsledků studentů, kteří museli zkoušky opakovat, neboť jim umožnila opravný termín mnohem dříve než po půl roce, jak tomu bylo do podzimu 2015. Zavedení novinky tak poskytuje větší flexibilitu při volbě termínu zkoušek všem studentům.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru