Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Rekordní obrat Algotechu loni překročil 250 milionů korun

Rekordní obrat Algotechu loni překročil 250 milionů korun

Technologická společnost Algotech v roce 2019 dosáhla rekordního obratu přes čtvrt miliardy korun, což meziročně znamenalo 20 procentní nárůst. Společnost má podle jejího generálního ředitele Františka Zemana v současnosti také největší počet zaměstnanců, který se blíží stovce, a v loňském roce získala dalšího významného klienta – tím je Škoda Auto.

Algotech kromě mladoboleslavské automobilky spolupracuje také s BMW nebo kolínskou TPCA. Mezi další významné klienty patří Komerční banka, Moneta Money bank, Unipetrol, ČSA, Kapitol nebo Ministerstvo pro místní rozvoj. “Nejsou to ale jen velké společnosti, se stejnou péčí přistupujeme také k malým a středním podnikům, které oceňují zejména flexibilitu a rychlost implementace cloudových řešení, ale i jiných technologií, které pomáhají v podnikání. Ať už jsou to komunikační platformy nebo konzultace v oblasti bezpečnosti a GDPR,”vysvětluje Zeman a dodává, že klienti oceňují především osobní přístup a služby helpdesku, který funguje non-stop, a veškeré požadavky nebo potíže řeší obratem.

Algotech je už přes 20 let předním poskytovatelem systémů pro řízení vztahů se zákazníky, ať už se jedná o CRM, nebo podnikové informační systémy ERP. Právě i díky GDPR jsou  mezi klienty stále žádanější především cloudové služby, které zákaznická data udržují v bezpečí. “Datacentrum Algotechu v současnosti spravuje 1 Petabyte zákaznických dat. Kvůli rostoucí poptávce každoročně navyšujeme jeho kapacitu a inovujeme hardware a software,”doplňuje Zeman šíři činností, které Algotech zákazníkům poskytuje.

Kyberbezpečnost bude tématem roku 2020

Právě cloudové služby zažívají obrovský boom, a to díky možnosti zabezpečit citlivá data. Každý rok přibývá kybernetických útoků nejen na samotné uživatele, ale především na instituce, které se stále častěji setkávají s různými druhy vyděračských virů, tzv. malware. Podle aktuálních údajů společnosti SonicWall došlo v loňském roce k 9,9 miliardám útoků těchto škodlivých softwarů. “Loni kyberútoku čelila například benešovská nemocnice nebo těžební společnost OKD, obě instituce byly na několik dní vyřazeny z provozu a přišlo je to na desítky milionů korun. Kvalitní cloudové služby výrazně snižují riziko kybernetických hrozeb a jsou vhodné pro většinu organizací,”vysvětluje František Zeman.

Nastupuje umělá inteligence a průmysl 4.0 

V letošním roce se Algotech chystá na rozvoj mobilních sítí páté generace a také na internet věcí a průmysl 4.0. “Vyvinuli jsme a nasadili první instalace software pro lepší práci s různými typy čárových kódů nejmodernější generace, tak aby skladování a výroba byly co nejvíce automatizované,” jmenuje Zeman. Společnost se rozvěž připravuje i na spuštění 5G sítí, které celý vývoj automatizace ještě urychlí. Díky novým zakázkám bude proto v letošním roce Algotech dále rozšiřovat podporu klientských služeb, kapacitu datového centra a také vývojové oddělení.

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru