Dnes vyšlo 15 článků

Rekonstruujete dům? Tady je 5 tipů, na které nesmíte zapomenout!

Chystáte se na rekonstrukci domu? Víme, jak náročné to může být a jak snadno se dá zapomenout na spoustu důležitých drobnosti, které by vám později mohly znepříjemňovat život. Připravili jsme pro vás pět tipů, které vám pomůžou!

1. Kvalitní žaluzie, co ochrání váš spánek

Spíte v podkroví? Kdo z nás o tom kdy nesnil, že? Fantastický výhled skrze střešní okna na celou krajinu přímo z ložnice. Jenže i romantické pokoje pod střechou mají své nevýhody. Kvůli umístění střešních oken vás celé léto bude trápit otravné sluníčko. A to už o brzkého rána. Ve vašem pokoji bude nesnesitelné horko a s víkendovým spaním do oběda se můžete rozloučit. Proto je při rekonstrukci nutno myslet i na kvalitní žaluzie či rolety. Na trhu se dnes objevuje spousta variant žaluzií (i na míru), které vám mohou pomoci, a dokonce designově pozvednou váš pokoj. Rekonstruujete-li dětský pokojík, mohou vám rolety pomoci i s uspáváním vašeho dítka. Kdo by se bál tmy s postavičkami Disney?
NÁŠ TIP: Mimo zatemnění pokoje myslete i na teplotu. V horkých letních dnech vám mohou pomoci zatemňovací rolety VELUX, které díky hliníkovému povlaku odráží teplo a umožňují zachovávat v ložnici příjemný chládek.

2. Úložné prostory – alfa a omega vašeho bydlení

Pořádné skříně a komody jsou tím nejdůležitějším v našem bytě či domě. Jen tak jsme schopni udržovat pořádek a nezakopávat přes hromady věcí a oblečení. Přesto na to většina lidí při rekonstrukci zapomíná. Řádně si svůj dům projděte a vytyčte si místa, kde budete mít úložné prostory. I to zdánlivě nejmenší místo může skýtat velký potenciál. Výrobci nábytku dnes umí zázraky a vykouzlí vám vestavěnou skříň či úložný prostor na místě, kde byste to nečekali.

3. Kuchyňská linka – pozor na trpaslíky

Někteří výrobci kuchyní, zdá se, zřejmě zamrzli v době ledové a stále si myslí, že průměrný člověk má 150 centimetrů. Zkontrolujte si řádně výšku své budoucí kuchyňské linky a případně si zažádejte o zvýšení. Základní výška kuchyňských linek je totiž stále tou nejmenší možnou a vy tak můžete skončit s mytím nádobí v předklonu. Nejlépe je nechat si postavit kuchyň na míru i s tím, že si určíte výšku linky. Dnes už není žádným problémem mít kuchyně různě členité a dřez si dát třeba do jiné výšky než sporák nebo pracovní prostor.

4. Tapety – už dávnou nejsou komunistickou výzdobou

Plánujete malovat celý dům sami? Zkuste si to rozmyslet a dejte šanci tapetám. Už dávno se nevyrábí jen tři stejné druhy a rozhodně vám po roce nebudou padat ze zdi. Dát na zeď tapetu je mnohem jednodušší než zkoumat a ladit, který odstín barvy se vám bude do pokoje hodit. A pokud jste nároční, na internetu najdete spoustu designových tapet, které můžete snadno doladit s malbou. Pozor, tapety jsou in!

5. Sítě proti hmyzu – v létě nám poděkujete

Další drobný detail, na který se při rekonstrukcích či stavbách snadno zapomíná. Ale kolikrát jsme si chtěli číst při otevřeném oknu, či se dívat na televizi a mít otevřené francouzské okno na zahradu? Sítě proti hmyzu vám budou sloužit dlouho a umožní vám užívat si léto naplno. Navíc už dávno se nejedná o estetickou příšernost, ale v mnoha případě je můžete sladit právě se zmiňovanými žaluziemi. Tuto vychytávku vám třeba umožní žaluzie od firmy VELUX, která vám dokonce dá na výběr z několika žaluzií či rolet, takže nebudete odkázáni na jeden typ.

Zdroj, text/foto: itzala.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru