Dnes vyšlo 15 článků

Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě má svá pravidla

Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě má svá pravidla

Čeká vás rekonstrukce koupelny v panelovém bytě? Nevíte, čím začít a na co si dát pozor? Přečtěte si naše rady a dozvíte se, jak opticky zvětšit prostor, co z koupelny odstranit a jestli vybrat vanu nebo sprchový kout. 

Všechny koupelny v panelových domech mají jednu společnou vlastnost – jsou malé. Zařiďte si ji proto tak, aby působila větším dojmem ‒ místo například získáte, když prostor co nejvíce pročistíte a v místnosti ponecháte pouze nejdůležitější vybavení. Pračku dejte do kuchyně a koš na prádlo důmyslně umístěte vedle skříně na chodbě.

Vytvořte v koupelně vzdušný prostor

Většinu věcí uložte do koupelnových skříněk a úložný prostor vytvářejte spíše podél zdí než do prostoru. Vytvořte dostatek prostoru před umyvadlem a kolem vany či sprchového koutu. Nic by vás nemělo v pohybu omezovat a nikde by neměl trčet do prostoru roh nábytku. Zkrátka se postarejte o to, aby koupelna působila co nejvzdušnějším dojmem.

Vsaďte na světlé barvy, světla i zrcadla

V koupelně vsaďte jednoznačně na světlé barvy obkladů, tmavé odstíny prostor ještě zmenší. Také nezapomeňte koupelnu dostatečně osvětlit – jedna žárovka nestačí, dopřejte si pořádné hlavní světlo a investujte i do několika menších světel nad umyvadlo. Celkový prostor zvětší i zrcadla. Stačí pověsit jedno větší na zeď a koupelna bude hned působit vzdušnějším dojmem.

Vyberte sprchový kout místo vany

Pokud máte již větší děti a další neplánujete, raději upřednostňujte sprchové kouty. V tuto chvíli získáte v koupelně více místa a do budoucna si ušetříte spoustu starostí. V seniorním věku je totiž vstup do sprchového koutu jednodušší než do vany. Víte, jak vybrat kvalitní sprchový kout?

Poznáte ho například podle těchto parametrů:

  • Je vyrobený z tvrzeného skla, nikoliv z plastu.
  • Jde smontovat rychle a bez komplikací.
  • Má kolečkové pojezdy na kovových nosičích.
  • Panty jsou zapuštěné do skla.
  • Vypadá moderně.

Picture1

Velkým obloukem se vyhněte sprchovým koutům, které vypadají lépe v katalogu než naživo a už v obchodě se špatně otevírají a drhnou. Také mají pouze plastová kolečka, skla není možné odklápět na čištění, madla špatně drží a nejsou bytelná, hliníkový leštěný rám se příliš neleskne. Pokud navíc chybí návod na instalaci, sprchový kout ani nevybalujte a rovnou jej vraťte prodejci. Při výběru sprchového koutu se zkrátka zaměřte především na prověřené produkty renomovaných značek.

Vanu vybírejte podle největšího člena rodiny

Pokud vám vana vyhovuje víc a nechcete se jí vzdát, myslete při výběru na to, aby byla prostorná, správně tvarovaná a aby se vám do koupelny vešla a hodila. Rozměry vany vybírejte nejen podle dispozice místnosti, ale také podle největšího člena rodiny. Dejte pozor na vanu, která se zužuje. Štíhlý muž se do ní vejde, ale statnému chlapovi v ní dobře nebude. Pokud navíc máte doma čtyřnohého přítele, je důležité brát ohledy i na něho, aby pro něj bylo koupání co nejpříjemnější a aby vanu nenávratně nepoškrábal.

Potřebujete poradit? Obraťte se na český e-shop Sanitino.cz, který se na odborné poradenství specializuje.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru