Reklamy na Twitteru konečně i pro ČR!

V roce 2012 se díky obrovskému zájmu o tuto internetovou stránku rozhodl Twitter, že se čeština stane dalším jazykem, do kterého bude tato síť přeložena. To byl první zásadní krok cesty mezi Twitterem a českým uživatelem. Nyní přichází další posun a to sice, že Česká republika spolu s dalšími jedenácti státy je novým členem tak zvané skupinky „Twitter Advertising“ a může tedy využívat placenou reklamu na této sociální síti.

Na konci srpna tyto informace zveřejnil Twitter na svém blogu. Oznámil, že je velmi nadšený expanzí do dalších 12 zemí, kterými mimo ČR jsou i Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rakousko, Slovinsko, Švýcarsko, Ukrajina, Portugalsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko a Makedonie. Nejde si nevšimnout, že v seznamu chybí Slovensko.

Autor článku na blogu internetového giganta též připomíná, že Twitter bude působit již na 35 EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) trzích a odkazuje na zpětnou vazbu od všemožných značek z celého světa, kteří si služby Twitteru pochvalují.

Díky tomuto kroku a překladu do češtiny z roku 2012 si Twitter zároveň upevňuje pozici na našem trhu, kde ho zatím poměrně výrazně válcuje Facebook. Vzhledem k neustále rostoucím tržbám, které Twitter v posledních letech vykazuje, a to především mimo svou rodnou Ameriku, je velice pravděpodobné, že další expanze a zdokonalování služeb pro státy jako je Česko na sebe nenechá dlouho čekat.

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru