Dnes vyšlo 15 článků

ReGen Villages: nezávislé město budoucnosti

ReGen Villages: nezávislé město budoucnosti

Další vize budoucnosti naší planety se uskuteční v Holandsku. Ekologové se snaží přijít na ten nejefektivnější způsob, jak produkovat potraviny, mít nejmenší množství odpadu, jak stavět nízko-energetické domy, jak zatočit s plasty atd. K takovému životnímu stylu se většinou upnou jednotlivci. Postupně se k těmto ekologickým plánům přidávají i větší firmy nebo obchodní centra. Žít a myslet v souladu s četrností k planetě je zkrátka in. Je to jeden z trendů, který je skutešně užitečný a potřebný.

Všechny předešle zmíněné problémy jsou tam, kde se shlukují lidé. Lidé žijí ve městech a právě tam by se dle ekologů mělo začít. Přišli s nápadem ekologických měst, které budou v budoucnu zvyklostí. Jedno z prvních měst svého druhu by se mělo vystavět v nedalekém Holandsku. Právě tam by měla probíhat samotná výroba energie. Město by mělo mít vlastní zásoby vody, pěstovat si vlastní potraviny a zpracovávat je. A co s odpadem? O odpad se město také postará samo. Ve městě budou soukromé farmy, ovocné sady, pole, zeleninové pláně… Lidé budou bydlet, kde jinde, než v ekologických domech.

Snímek obrazovky 2018-07-31 v 18.00.24

Město budoucnosti je nazýváno ReGen. Nebude se schovávat někde daleko od civilizace. Bude vybudováno přibližně půl hodiny cesty z Amsterdamu. Bude se rozkládat na zatím neobydlené ploše. Půda má rozlohu 200 tisíc metrů čtverečných.

Kdy bude položen základní kámen? Začátek stavby měl začít už minulý rok, nicméně architekti se potýkali s problematickým nařízením vlády. Dalším problémem bylo odkoupení pozemků od soukromníků. Nicméně nyní už je vše na dobré cestě k realizaci města budoucnosti – ReGen Villages. Nyní zbývá jen vybrat potřebnou částku a soustředit se na to nejdůležitější, což je dle iniciátora projektu Jamese Ehrlicha především výstavba rybníků a nádrží k zachycování vody a výstavba kanálů.

Snímek obrazovky 2018-07-31 v 18.00.32

V městečku vznikne celkem 203 ekologických domů, přičemž se jejich cena bude pohybovat od 4,4 až po 18,7 milionu korun. A co infrastruktura? Budete se divit, ale ve městě nebudou žádná parkovací místa. Je to z toho důvodu, aby obyvatelé chodili raději pěšky nebo se dopravovali na kole. Ve městě bude jedna autobusová linka.

Zdroj, text/foto: regenvillages.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru