Dnes vyšlo 15 článků

#RefugeesWelcome – interaktivní mapa tweetů podporujících uprchlíky

Přijmout či nepřijmout uprchlíky? Je to věčné téma, a tak není divu, že se o něm hodně diskutuje i na Twitteru. Běží tam jedna kampaň tvrdící, že se uprchlická krize týká nás všech, protože všichni jsme lidé, všichni si zasloužíme jídlo a domov, podporu a lásku.

Z toho důvodu zahájila organizace Doctors of the World kampaň #RefugeesWelcome (Vítejte, uprchlíci). Jedná se o vizualizaci, která v reálném čase zobrazuje všechny pozitivní tweety o uprchlících a migrantech. Na mapě Evropy jsou podél cest, na kterých denně riskují své životy tisíce lidí, zobrazována srdíčka. Pod nimi se skrývají pozitivní tweety.

journeyOfARefugee

„Kdykoliv jsme mluvili o naší práci pomáhání uprchlíkům v Calais a Středozemním moři, obdrželi jsme záplavu negativních komentářů. V poslední době jsme ale zaplaveni zprávami s vyjádřením podpory, nabídkami praktické pomoci a peněžních darů,“ vysvětlil Leigh Daynes, výkonný ředitel Doctors of the World.

Mapu vytvořila londýnská digitální agentura Impero s pomocí streamovacího API Twitteru pro zachycení nových tweetů, socket.io a node.js.

egyptianBillionaire

Egyptský miliardář chce uprchlíkům koupit ostrov

Kampaň připomíná, že společně dokážeme překonat jakoukoliv krizi. Hashtag #RefugeesWelcome na Twitteru žije. Že by byly všechny zmínky pozitivní, se ovšem říci nedá…

deathofeurope

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru