Reflexní vesty pro všechny. Nejen na Facebooku i pro psí miláčky

Jak jistě víte, od 20. února platí pro chodce povinnost nosit za snížené viditelnosti mimo obec reflexní vesty nebo jiné reflexní prvky. V úvahu připadají různé nálepky, náramky či nášivky na oblečení, vesty jsou však nejefektivnější. A to nejen pro lidi.

Spousta lidí nové nařízení ignoruje a tím riskují pokutu ve výši až 2000 Kč. Možná jim připadá trapné nosit reflexní vestu, což je pochopitelné, ale reflexní pásek opravdu nikdo neuvidí. Život vám však zachránit může. Povinnost se zavedla právě kvůli tomu, že jen v minulém roce zemřelo na silnicích 72 lidí, kteří nebyli vidět.

Jak drahé jsou reflexní prvky?

Je to záležitost pár korun. Reflexní vesta pro dospělého vyjde asi na stovku, pro dítě je to ještě o čtvrtinu méně. Reflexní taška stojí 60 korun, reflexní deštník 300 Kč, reflexní klíčenka 36 korun, našívací/nažehlovací pásek asi 20 korun, reflexní čepice 60 korun. Výmluvy na ceny jsou tedy zbytečné.

1888455_570586336350517_350727433_n

Kupte dětem aspoň reflexní přívěšek

Výše uvedené ceny jsme brali z e-shopu Altima.cz, kde jsme si všimli i kategorie reflexní vesty a obojky pro psy. Možná vás to udiví, nás nikoliv. My jsme totiž podobné obrázky viděli už kdysi na Facebooku a trochu zkoumali. Pejskům to ve vestách nakonec docela sluší a psí život je pro členy rodiny často tak důležitý jako ten lidský. Je potřeba chránit i své mazlíčky.

pes

Pejskům reflexní vesty sluší

Další rizikovou skupinou, která se o sebe není schopná sama postarat na silnici, jsou děti. K nošení reflexních prvků je třeba je vést už od malička. Přispívají k tomu už ve školkách. Když chodí děti na procházky, aspoň první a poslední dvojice držící se za ruce má oblečené dětské reflexní vesty s obrázkem. A to prosím chodí na procházky ve dne! V noci a za snížené viditelnosti byste dítě bez reflexních prvků neměli ven vůbec pouštět. Když nic jiného, kupte mu aspoň školní batoh, jehož výrobci na bezpečnost dbali a reflexní prvky našili. Je smutné o tom takhle přemýšlet, ale život dítěte vám nikdo nevrátí. Ani život psího miláčka nebo váš. Chraňte se všichni.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru